خانه / دسته‌بندی نشده / 90درصد تجهیزات مورد نیاز نوسازی عتبات در ایران تولید می شود

90درصد تجهیزات مورد نیاز نوسازی عتبات در ایران تولید می شودحسن پلارک روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: برای حمایت از کالای ایرانی و تولیدات داخلی، ستاد بازسازی عتبات از ابتدای فعالیت های خود اقدامات زیادی را به انجام رسانده و تاکنون اقدامات لازم در ارتباط با نذورات مردمی و وجوهی که در رابطه با بازسازی و توسعه عتبات مقدسه هزینه شده را به انجام رسانده ایم.
رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات با تاکید بر اینکه حدود 90 درصد تجهیزات و مصالح مورد نیاز عتبات عالیات، از داخل کشور تهیه و در اماکن مقدسه، استفاده شده است، گفت: به برکت ائمه و اقدام خیرین در این خصوص بخشی از معادن سنگ نیز که در آستانه تعطیلی بودند، مجددا فعال شده و منجر به اشتغالزایی نیز شده است.
وی ادامه داد: با این اقدامات، برخی کارخانجات فولاد، کابل سازی و ساخت تجهیزات نیز مجددا فعالیت خود را آغاز کرده اند و در این میان و مهمتر از همه احیای هنر اصیل، خاص و ارزشمند معماری ایرانی اسلامی است که جان تازه ای گرفته است.
پلارک افزود: آینه کاری، قلم زنی، معرق کاری و دیگر هنرهای ویژه ایرانی که در آستانه فراموشی قرار گرفته بود مجددا احیا شده است و در این ارتباط بیش از هزار نفر هنرمند ایرانی ضمن فعالیت، آموزش های لازم را نیز فرا گرفته اند که نمونه ای از تلاش آنها را می توان در ساخت صحن حضرت زهرا (س) مشاهده کرد.
رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات گفت: حدود سه هزار و 500 مهندس، متخصص، هنرمند و حتی کارگران ساده از پنج سال گذشته تاکنون در عتبات عالیات در حال فعالیت هستند.
اجتمام*1933*3063**1055انتهای پیام /*


درباره gohari