خانه / دسته‌بندی نشده / 56 هزار کودک در سیستان علیه فلج اطفال واکسینه شدند

56 هزار کودک در سیستان علیه فلج اطفال واکسینه شدنددکتر جواد اکبری زاده روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در این مرحله افزون بر 570 تیم عملیاتی دانشگاه علوم پزشکی زابل در شهرستان های زهک، هیرمند، نیمروز، زابل و هامون برنامه ایمن سازی کودکان علیه بیماری فلج اطفال را انجام دادند.
وی افزود: مرحله نخست این طرح نیز پنجم تا هشتم اسفند ماه سال گذشته اجرا شد.
وی تصریح کرد: جلوگیری از شیوع بیماری های واگیردار از جمله فلج اطفال در منطقه به سبب همسایگی با 2 کشور افغانستان و پاکستان که همچنان در معرض بروز این گونه بیماری ها قرار دارند، همواره اولویت مسئولان بهداشتی درمانی کشور است.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زابل گفت: با وجود اینکه از سال 79 هیچ موردی از بیماری فلج اطفال در میان کودکان ایرانی سیستان و بلوچستان مشاهده نشده است؛ اما طرح واکسیناسیون برای ایمن سازی اطفال تا ریشه کنی کامل این بیماری اجرا خواهد شد.
به گزارش ایرنا فلج اطفال به عنوان یک بیماری ویروسی یکی از خطرناک ترین بیماری های عصر حاضر است که معمولا کودکان خردسال را مبتلا می کند و سبب فلج دائمی اندام های تحتانی به ویژه پاها می شود.
سیستان و بلوچستان به عنوان پهناورترین استان کشور به سبب گستردگی جغرافیایی و قرار گرفتن در همسایگی 2 کشور افغانستان و پاکستان در حوزه بهداشت و درمان به سه بخش تقسیم شده که شهرستان های شمالی شامل زابل، هیرمند، زهک، هامون و نیمروز زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی زابل، شهرستان های زاهدان، میرجاوه، خاش، سراوان و سیب و سوران زیر نظر دانشگاه علوم پزشکی زاهدان و شهرستان های ایرانشهر، سرباز، نیکشهر، مهرستان، چابهار، کنارک، دلگان، فنوج و قصرقند زیر پوشش دانشکده علوم پزشکی ایرانشهر قرار دارد.
7316**3213انتهای پیام /*


درباره gohari