خانه / دسته‌بندی نشده / 50 میلیارد تومان تسهیلات به مددجویان اختصاص یافت

50 میلیارد تومان تسهیلات به مددجویان اختصاص یافتبه گزارش ایرنا، سید پرویز فتاح روز سه شنبه در حاشیه انعقاد تفاهم‌نامه با بانک قرض الحسنه مهر ایران با بیان اینکه بانک یاد شده این تسهیلات را براساس تکلیف بانک مرکزی به مددجویان پرداخت کرده است، افزود: همچنین در سال جاری دولت این بانک را مکلف به پرداخت این میزان تسهیلات به مددجویان کمیته امداد کرده است.
وی گفت: علاوه بر این، مقرر شد با هماهنگی بانک قرض الحسنه مهر، معادل سپرده‌ای که در این بانک گذاشته شود یا بیشتر از آن، به صورت تسهیلات قرض الحسنه اشتغال در اختیار مددجویان کمیته امداد قرار گیرد.
فتاح با اشاره به اینکه از سال 93 تا 95 بانک قرض‌الحسنه مهر ایران 143 میلیارد تومان به مددجویان کمیته امداد تسهیلات اشتغال‌زایی پرداخت کرده است، گفت: با این مبلغ 10 هزار و 400 طرح اجرا شد که نتیجه آن خودکفایی بیش از هشت هزار خانوار تحت حمایت بود. در واقع 80 درصد از وام‌های اشتغال پرداخت‌شده به ثمر نشسته است.
وی با بیان این که 80 درصد وام ها به افرادی تعلق می گیرد که تحت پوشش کمیته امداد هستند، گفت: 20 درصد دیگر افرادی هستند که معرفی نامه از کمیته امداد دریافت کردند.
مرتضی اکبری، مدیر عامل بانک قرض‌الحسنه مهر ایران نیز در این نشست درباره سقف تسهیلات پرداختی به مددجویان کمیته امداد گفت: طبق این تفاهم‌نامه سقف تسهیلات فردی 20 میلیون تومان و طرح‌های ایجادی و توسعه‌ای صد میلیون تومان است. همچنین مهلت بازپرداخت وام‌های تا سقف پنج میلیون تومان 48 ماهه و بیش از آن 60 ماهه خواهد بود.
وی با بیان این که همواره مددجویان خوش حساب هستند، گفت: معوقات مددجویان امداد به بانک ها کمتر از یک درصد است.
بر اساس این تفاهم نامه، کمیته امداد اشخاص واجد شرایط را برای دریافت تسهیلات قرض الحسنه به شعب بانک قرض الحسنه مهر ایران معرفی می کند.
اجتمام *3377 *1569انتهای پیام /*


درباره gohari