خانه / دسته‌بندی نشده / 35 قطعه عتیقه سه هزارساله در ورامین کشف شد

35 قطعه عتیقه سه هزارساله در ورامین کشف شدبه گزارش ایرنا به نقل از مرکز اطلاع رسانی ستاد فرماندهی انتظامی ویژه شرق استان تهران ، سردار عبدالرضا ناظری روز جمعه گفت : درپی کسب اطلاعاتی مبنی بر فعالیت فردی با عنوان جعلی کارمند دادگستری که با جعل اسناد و مدارک دولتی، قضائی و برخی فعالیت های مجرمانه دیگر در شهرستان ورامین، اقدام به کلاهبرداری از شهروندان می کند، بررسی موضوع در دستور کار ماموران پلیس امنیت قرار گرفت.
وی گفت: ماموران انتظامی پس از چندین روز کار اطلاعاتی و تحقیقات میدانی، موفق به شناسایی محل فعالیت این کارمند قلابی و جاعل شدند.
فرمانده انتظامی شرق استان تهران تصریح کرد: متهم که فردی حرفه ای بود و هیچ گونه اثری از خود باقی نمی گذاشت، با ذکاوت و تیزهوشی پلیس و در یک قرار صوری دستگیر شد که در بازرسی تخصصی از محل فعالیت این فرد، ده ها عدد سربرگ، مهر ادارات، دادسراها و اوراق هویتی جعلی کشف شد.
ناظری تصریح کرد: ماموران در بازرسی تکمیلی متوجه یک درگاه مخفی شدند که در بازرسی از آن، بیش از 35 قطعه عتیقه با قدمت 3هزار ساله به همراه 2 قبضه سلاح گرم و ده ها عدد فشنگ جنگی و شکاری، کشف کردند.
وی ارزش این اشیاء عتیقه را بر اساس نظر کارشناس میراث فرهنگی بالغ بر 200 میلیارد ریال اعلام کرد.
فرمانده انتظامی ویژه شرق استان تهران گفت : متهم پس از اعتراف به بزه انتسابی و تکمیل پرونده ، به منظور سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضایی شد.
فرماندهی انتظامی ویژه شرق استان تهران تأمین امنیت هفت شهرستان ورامین ،قرچک ،پیشوا ، پاکدشت ، پردیش ، دماوند و فیروزکوه را بر عهده دارد.
تهرام/7254 / 1539انتهای پیام /*


درباره gohari