خانه / دسته‌بندی نشده / 32 کیلوگرم مواد مخدر در خلخال کشف شد

32 کیلوگرم مواد مخدر در خلخال کشف شدبه گزارش ایرنا ، فریدون بابایی روز چهارشنبه در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر خلخال با قدردانی از تلاش فرماندهی انتظامی در تشدید مبارزه بی امان با سوداگران مرگ افزود: فروردین امسال نیز یک کیلو و 675 گرم انواع مواد مخدر در خلخال کشف و 18 نفر در این زمینه دستگیر و تحویل مقامات قضایی شهرستان شدند.
وی گفت: برنامه های امسال دستگاه های اجرایی عضو شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر خلخال بر اساس برنامه های اعلام شده از سوی دبیرخانه شورای مبارزه با مواد مخدر استان بوده و ادارات بر اساس برش سازمانی باید گزارش عملکرد خود را به صورت ماهانه به دبیرخانه شورای شهرستان ارائه کنند.
وی همچنین با بیان اینکه جرایم سرقت در تعطیلات نوروز امسال در مقایسه با نوروز سال گذشته 80 درصد کاهش یافته ، اظهار کرد: این کار نتیجه اجرای طرح جمع آوری معتادان متجاهر است که از 20 اسفند سال گذشته با همکاری نیروی انتظامی شهرستان اجرا شد.
او با بیان اهمیت نتایج موفقیت آمیز اجرای طرح جمع آوری معتادان متجاهر از شهر و تنگ شدن عرصه برای سارقان حرفه ای در تعطیلات نوروز امسال گفت: با ایجاد زمینه اشتغال برای معتادان متجاهر جمع آوری شده و انتقال یافته به کمپ های ترک اعتیاد شهرستان زمینه را برای جمع آوری موارد سرقت از جامعه فراهم می کنیم.
بابایی افزود: با برنامه ریزی انجام شده معتادان بهبود یافته در مراکز و کمپ های ترک اعتیاد در بخش های بافت تابلو فرش سردرود ، چابک بافی فرش رسام عرب زاده و تولید پوشاک سه سرمایه گذار بخش خصوصی خلخال مشغول بکار خواهند شد.
استان اردبیل در مقایسه با دیگر مناطق کشور از نظر شیوع اعتیاد و قاچاق مواد مخدر در وضعیت سفید قرار دارد. تعداد دقیق معتادان در استان مشخص نیست اما تخمین زده می شود سه درصد جمعیت استان به نوعی با مشکلات مواد مخدر درگیر باشند.
7119/6018انتهای پیام /*


درباره gohari