خانه / دسته‌بندی نشده / 20 سمن حوزه جوانان در لرستان فعال است

20 سمن حوزه جوانان در لرستان فعال استبه گزارش ایرنا سید موسی خادمی روز شنبه در جشنواره نشاط و امید در سالن همایش های جهاد کشاورزی افزود: بخشی از فعالیت ها باید به سازمان های مردم نهاد واگذار شوند.
وی اظهار کرد: ١٢هزار نفر در سال 1395 در صف انتظار دریافت تسهیلات ازدواح بودند که با تلاش مسئولان و پرداخت سه هزارو ٤٠٠ میلیارد ریال تسهیلات به زوجین اکنون تنها سه هزار نفر در صف انتظار دریافت هستند.
استاندار لرستان با بیان اینکه اشتغال و بیکاری مهم ترین دغدغه جوانان است، افزود: طبق برنامه های پیش بینی شده، دولت تدبیر و امید امسال یک میلیون شغل در کشور ایجاد می کند.
وی گفت: دولت سالانه بیش از ٦٠٠ هزار شغل در کشور ایجاد می کند ولی به دلیل وجود جمعیت بیکار انباشته شده و ورود جمعیت بیکار جدید به جامعه این تعداد اشتغالزایی دیده نمی شود.
وی ادامه داد: بیکاری یکی از مشکلات اصلی جوانان است و باید این تهدید را به فرصت تبدیل کنیم.
خادمی افزود: اگر کشوری نسبت های جمعیت آن از سنین ١٥ تا ٢٩ سال افزایش یا کاهش داشته باشد دچار فرصت جمعیتی شده است و این جمعیت چون در سنین باروری قرار دارد، جمعیت را افزایش می دهد.
به گفته وی اکنون کشور در این شرایط بیشتر از ٢٠ درصد بوده و استان لرستان بالاتر از نرم کشور است.
مدیرکل ورزش و جوانان لرستان نیز در این جشنواره گفت: این جشنواره سالانه برگزار می شود اما امسال تحت برنامه دولت با عنوان نشاط و امید برگزار شد.
علی یاور عزیزپور افزود: اهتمام مسئولان به امور جوانان شور نشاط را در این قشر افزایش می دهد لذا جوانان باید قدر خود را بدانند و برای رشد و توسعه اقتصادی در این حوزه فعال باشند.
در این جشنواره، نشان جوان یاوران از سوی نماینده سازمان های مردم نهاد به استاندار لرستان تقدیم شد.
در پایان این آیین نیز از جوانان موفق و برگزیده لرستانی تجلیل شد.
٣٢١٠/3022انتهای پیام /*


درباره gohari