خانه / دسته‌بندی نشده / 142 نفر سال گذشته بر اثر مصرف مواد مخدر فوت کردند

142 نفر سال گذشته بر اثر مصرف مواد مخدر فوت کردندبه گزارش ایرنا، دکتر آرتین کمالی روز دوشنبه در نشست خبری که به مناسبت هفته قوه قضاییه در سالن جلسات پزشکی قانونی برگزار شد، با تاکید بر اینکه 2 هزار و 429 جسد در پزشکی قانونی استان در سال گذشته معاینه شدند، افزود: تاکنون اطلاعات 600 نفر از مجرمان در بانک ژنتیک ثبت شده است.
وی تعداد تشکیل پرونده ادعای نزاع در سال گذشته را 15 هزار و 795 فقره، تعداد پرونده های ادعای جرح در تصادفات را 10 هزار و 572 مورد و تعداد پرونده مجروحیت ناشی از حوادث کار در پزشکی قانونی کرمانشاه را 651 مورد اعلام کرد.
وی با اشاره به راه اندازی ‘دفتر دادپزشک’ در آرامستان کرمانشاه، روند اجرای این طرح را مثبت ارزیابی کرد و گفت: نزدیک به 200 جسد توسط دادپزشک در ماه معاینه می شود و گواهی فوت آنان صادر می شود.
مدیرکل پزشکی قانونی کرمانشاه با اشاره به کاهش 12 درصدی مراجعات سقط درمانی استان در سال گذشته، گفت: 349 مورد مراجعه مربوط به سقط درمانی به این مرکز انجام شده است.
وی تعداد فوتی ها به دنبال مسمومیت با قرص برنج را 22 مورد و تعداد فوتی ها براثر قتل با سلاح گرم در سال گذشته را 18 مورد عنوان کرد.
کمالی از کمبود وسایل و تجهیزات در شرایط بحرانی به عنوان یکی از مشکلات پزشکی قانونی کرمانشاه یاد کرد و گفت: کمبود این مقوله در زلزله سرپل ذهاب بشدت احساس شد و با وجود کمبودها، نیروهای ما در کوتاه ترین زمان ممکن در مناطق آسیب دیده حاضر شدند و از امکاناتی که برای زوار اربعین در این مناطق ایجاد شده بود، استفاده شد.
وی یادآور شد، لازم است سوله ای برای ارائه خدمات پزشکی قانونی در شرایط بحرانی در نظر گرفته شود، با این وجود نهایت تلاش برای ارائه خدمات بهتر در مناطق زلزله زده انجام شده است.
کمالی افزود: وجود شایعاتی همچون افزایش آمار خودکشی پس از زلزله در مناطق آسیب دیده و یا وجود گورهای دسته جمعی در مناطق زلزله زده صحت ندارد و همه مناطق و روستاها مورد بررسی دقیق ما قرار گرفته است.
وی اظهار داشت: گواهی فوت برای 495 نفر از جانباختگان زلزله 21 آبان سال گذشته در استان توسط پزشکی قانونی صادر شد.
وی در ادامه گفت: حدود یک میلیارد و 200 میلیون تومان اعتبار برای احداث ساختمان مرکز شماره 2 پزشکی قانونی کرمانشاه مصوب شده است.
وی گفت: زمین این پروژه در نظر گرفته شده و برای عملیات اجرایی آماده می باشد.
7460/8066انتهای پیام /*


درباره gohari