خانه / دسته‌بندی نشده / 1200میلیارد ریال اعتبار برای بیمارستان ولیعصر اراک تامین می شود

1200میلیارد ریال اعتبار برای بیمارستان ولیعصر اراک تامین می شودبه گزارش ایرنا، سیدعلی آقازاده روز یکشنبه در حاشیه بازدید از طرح توسعه بیمارستان ولیعصر (ع) اراک افزود: این میزان اعتبار در قالب 2 رقم 60 میلیارد ریالی پس از رایزنی استانداری مرکزی، سازمان برنامه بودجه استان و دانشگاه علوم پزشکی با وزارتخانه ها محقق خواهد شد.
وی اظهار کرد: استانداری می کوشد تا با اخذ وقت ملاقات با رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور و با حضور نمایندگان مجمع استان، تامین این اعتبار را محقق کند.
استاندار مرکزی بیان کرد: پیشرفت فیزیکی این طرح درمانی با توجه به مشکلات مالی قابل توجه است و برای ادامه فعالیت و تجهیز این مجموعه، تامین منابع مالی باید مورد توجه قرار گیرد.
آقازاده گفت: در سفر رئیس جمهور به استان مرکزی، اعتباری برای این طرح در نظر گرفته شد که تاکنون رقم اندکی از آن پرداخت شده است اما ظرف 2 ماه آینده عملیاتی می شود.
وی افزود:600 میلیارد ریال اعتبار تا پایان تیرماه امسال با هدف توسعه و تجهیز زیرساخت های لازم در طرح بیمارستان ولیعصر اراک تزریق می شود.
استاندار مرکزی اظهار کرد: این بیمارستان علاوه برای ارائه خدمات درمانی به مردم استان مرکزی، استان های مجاور را نیز خدمات رسانی خواهد کرد.
رئیس سازمان برنامه و بودجه استان مرکزی نیز گفت:150 میلیارد ریال از اعتبارات سال 96 برای ساخت بیمارستان ولیعصر (عج) اراک اختصاص داده شده است و 800 میلیارد ریال اعتبار نیز تا پایان اردیبهشت ماه امسال به صورت اوراق تخصیص پیدا خواهد کرد.
رقیه یادگاری افزود: مقرر شده است 500 میلیارد ریال نیز به صورت تسهیلات و 400 میلیارد ریال نیز از محل مشارکت بخش خصوصی برای تکمیل این طرح اختصاص پیدا کند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک نیز گفت: بیمارستان ولی عصر(عج) اراک تا پایان امسال حداقل به یک هزار و 140 میلیارد ریال اعتبار بدون احتساب تجهیزات پزشکی نیاز دارد.
دکترحسن طاهر احمدی افزود: بیمارستان با تخصیص به موقع این میزان اعتبار در طول یک سال، تکمیل و در ظرف مدت سه ماه تجهیزات پزشکی آن مستقر می شود.
وی اظهار کرد: طرح توسعه بیمارستان ولیعصر (عج) اراک تاکنون 62 درصد پیشرفت فیزیکی داشته و برای تامین تجهیزات پزشکی و تاسیسات یک هزار میلیارد ریال اعتبار نیاز است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: در سفر هیات دولت به استان مرکزی 800 میلیارد ریال اعتبار برای این بیمارستان در نظر گرفته شد که تاکنون حدود 130 میلیارد ریال آن پرداخت شده است.
طاهر احمدی افزود: تاکنون 580 میلیارد ریال اعتبار برای ساخت این بیمارستان هزینه شده و برای امسال نیز 150 میلیارد ریال اعتبار دیگر پیش بینی شده است.
مطالعات و عملیات اجرایی بیمارستان ولیعصر اراک به عنوان مرکز مادر تخصصی، درمانی و اورژانس از سال 87 آغاز شده است.
در استان مرکزی 10 بیمارستان فعال با یک هزار و 945 تخت مصوب و یک هزار و 750 تخت فعال و 85 بخش درمانی وجود دارد.
16 واحد بیمارستانی استان مرکزی مربوط به حوزه دولتی، سه بیمارستان با راهبری حوزه مدیریت درمان تامین اجتماعی و 2 بیمارستان نیز خصوصی در اراک و ساوه است.
در حال حاضر 698 پزشک عمومی، 485 پزشک متخصص و فوق تخصص و یکهزار و 726 کارشناس رشته های مختلف پیراپزشکی و مامایی در استان مرکزی فعالیت دارند.
232 پزشک استان مرکزی در قالب دندانپزشک مطب دار و شاغل در دانشگاه ها و بیمارستان های غیر دولتی فعالیت دارند.
6991/3075/انتهای پیام /*


درباره gohari