خانه / دسته‌بندی نشده / 1000 خیر مدرسه ساز در استان مرکزی فعالیت دارند

1000 خیر مدرسه ساز در استان مرکزی فعالیت دارندسید علی آقازاده روز چهارشنبه در نشست خبری بیستمین جشنواره خیران مدرسه ساز استان مرکزی افزود: جشنواره خیران مدرسه ساز از 26 سال گذشته در این استان فعالیت خود را آغاز کرده است و یک هزار و 710 نفر خیر نیک اندیش در زمینه توسعه و تجهیز فضاهای آموزشی استان حضوری فعال دارند.
وی ادامه داد: خیران مدرسه سال استان مرکزی 210 میلیارد ریال در سال جاری برای ساخت و مقاوم سازی فضاهای آموزشی متعهد شده اند.
استاندار مرکزی بیان کرد: تعهدات خیران در بیستمین جشنواره خیران مدرسه ساز استان در سال جاری با وجود برخی مشکلات اقتصادی نه تنها کاهش نیافته بلکه نسبت به سال های گذشته روند افزایشی داشته است که این مهم نشان از فرهنگ غنی ایران اسلامی در بین مردم کشور و استان مرکزی است.
آقازده گفت: شهروندان و خیران استان به واسطه اعتقادات دینی و مذهبی همواره در حوزه های مختلف اجتماعی از جمله درمانی، ورزشی و آموزشی حضور فعال دارند.
وی افزود: اکنون بیمارستان 100 تختخوابی آیت الله خوانساری اراک برای ارائه خدمت به بیماران سخت درمان توسط خیران استان ساخته شده و تجهیز آن توسط دولت انجام شده است.
استاندار مرکزی با یادآوری ساخت بیمارستان ولیعصر اراک با ظرفیت 500 تخت توسط بخش دولتی در استان مرکزی افزود: با بهره برداری از این بیمارستان در سال 98، سرانه تخت بیمارستانی این استان از یک و 6 دهم به 2 و 2 دهم درصد افزایش می یابد.
مدیرکل نوسازی و تجهیز مدارس استان مرکزی نیز در این نشست گفت: اکنون یک هزار و 710 خیر مدرسه ساز همگام با بخش دولتی در زمینه ساخت و تجهیز مدارس در این استان فعال هستند که یک هزار و 584 خیر را افراد حقیقی و 179 نفر نیز دار فانی را وداع گفته اند.
محمد صادق قائمی افزود: هز ساله 20 طرح با کمک خیران و یا به صورت تمام خیر ساز در استان مرکزی ساخته و به آموزش و پرورش تحویل می شود.
وی با یادآوری بهره برداری از 43 طرح آموزشی استان مرکزی در سال جاری ادامه داد: 23 طرح آنها با کمک خیران ساخته شده است.
مدیرکل نوسازی و تجهیز مدارس استان مرکزی بیان کرد: اکنون 51 طرح آموزشی با 383 کلاس درس، با 55 هزار و 100 متر زیر بنا به ارزش 580 میلیارد ریال با مشارکت خیران و یا به صورت تمام خیر ساز در این استان در حال انجام است.
قائمی یاد آور شد: خیران استان مرکزی 210 میلیارد ریال در بیستمین جشنواره خیران مدرسه ساز استان مرکزی متعهد شده اند که بخش عمده این تعهدات در حال انجام است.
وی افزود: خیران مدرسه سال استان مرکزی در نوزدهمین جشنواره خیران مدرسه ساز استان مرکزی که سال گذشته برگزار شد، 410 میلیارد ریال متعهد شدند که 160 میلیارد ریال این تعهدات محقق و بقیه این تعهدات در حال انجام است.
مدیرکل نوسازی و تجهیز مدارس استان مرکزی گفت: میزان تحقق تعهدات خیران مدرسه ساز استان در سال های گذشته 80 درصد بوده است.
قائمی ادامه داد: 583 مورد فضای آموزشی با 2 هزار و 720 کلاس درس از ابتدای فعالیت جشنواره های خیران مدرسه ساز استان مرکزی تا کنون به صورت تمام خیر ساز و یا با کمک خیران ایجاد شده است که این تعداد 27 درصد از کلاس های درس در استان را شامل می شود.
وی گفت: اکنون 75 درصد فضاهای آموزشی استان مرکزی بازسازی و مقاوم سازی شده است و بقیه این فضاها نیازمند مقاوم سازی دارند.
مدیرکل نوسازی و تجهیز مدارس استان مرکزی افزود: امسال 10 هزار میلیارد ریال اعتبار به بازسازی و مقاوم سازی فضاهای آموزشی در سطح کشور اختصاص یافته که جذب سهم استان برای بازسازی و نوسازی فضاهای آموزشی در دستور کار این اداره کل قرار دارد.
رئیس مجمع خیران مدرسه ساز استان مرکزی نیز در این نشست گفت: مجمع خیران مدرسه ساز استان از سال 72 فعالیت خود را آغاز کرده و تا کنون فضاهای آموزشی بسیاری توسط این مجمع ساخته و به اموزش و پرورش تحویل شده است.
علی فخاری افزود: بزرگترین پژوهش سرای دانش آموزی در کنار کتابخانه دیجیتالی برای نخستین بار توسط مجمع خیران مدرسه ساز استان مرکزی ایجاد شده است.
227 هزار دانش آموز در 2269 مرکز آموزشی در استان مرکزی به تحصیل اشتغال دارند.
1955/3075انتهای پیام /*


درباره gohari