خانه / دسته‌بندی نشده / یک مسئول: سازمان های مردم نهاد نقش موثری در پیشگیری از تهدیدات دارند

یک مسئول: سازمان های مردم نهاد نقش موثری در پیشگیری از تهدیدات دارندبه گزارش روز دوشنبه روابط عمومی استانداری یزد ،محمدصادق طهماسبی در نشست با جمعی از نمایندگان سازمان های مردم نهاد استان افزود: شایسته است راهبردها و اهداف پدافند غیرعامل در بین جامعه تبیین شود که برای تحقق این مهم سازمان های مردم نهاد نقش پراهمیتی برعهده دارند.
وی اظهار کرد: ضروری است زمینه های لازم برای تعامل و همکاری بیشتر این اداره کل با سازمان های مردم نهاد بیشتر از گذشته فراهم شود و بتوانیم از ظرفیت های کمی و کیفی این تشکل ها در حوزه های گوناگون و به ویژه تشکیل قرارگاه دفاع فرهنگی در آینده ای نزدیک به نحو احسن استفاده کنیم.
طهماسبی افزود: امروز باید دستگاه های اجرایی و سازمان های مردم نهاد در کنار یکدیگر به برنامه ریزی در زمینه موضوع پدافند غیرعامل بپردازند.
در این نشست نمایندگان سازمان های مردم نهاد دیدگاه های خود را در حوزه های مختلف و آمادگی برای همکاری با اداره کل پدافند غیرعامل استانداری بیان کردند.
هم اکنون 600 سازمان مردم نهاد در زمینه های مختلف اجتماعی، آموزشی، فرهنگی ، ورزشی و خیریه در استان یزد فعالیت دارند.
پدافند غیرعامل مجموعه ای از اقدامات غیرمسلحانه است که باعث افزایش بازدارندگی، کاهش آسیب پذیری و نهایتا موجب تشکیل مدیریت بحران می شود.
2088/ 6197 خبرنگار: کبری دانشی ** انتشار: محمدحسین فلاحانتهای پیام /*


درباره gohari