خانه / دسته‌بندی نشده / گیلان به قطب صنایع سلولزی کشور تبدیل شده است

گیلان به قطب صنایع سلولزی کشور تبدیل شده استبه گزارش خبرنگار ایرنا علی منتظری روز پنجشنبه در نشست صمیمی رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور با مدیران واحدهای تولیدی و صنعتی در رشت اظهار کرد: در حال حاضر یک هزار و 100 طرح قابل اجرا در استان موجود است که حدود نیمی از آنها ، بیش از 60 درصد پیشرفت فیزیکی داشته و در زمان بهره برداری اشتغالزایی برای 21 هزار نفر را به همراه دارد.
وی با اشاره به رسیدن گیلان به رتبه هشتم توسعه صنعتی کشور افزود: میزان سرمایه گذاری در گیلان در آغاز به کار دولت یازدهم، 360 میلیارد تومان بود که این روند در دولت تدبیر و امید رشد داشته است.
منتظری با اشاره به بهره برداری از پنج واحد سلولزی در گیلان تصریح کرد: علاوه بر بهره برداری از 2 واحد از صنایع سلولزی در آینده نزدیک، در بخش صنایع دارویی ، غذایی و همچنین صنعت مس و فولاد دارای ظرفیت های بسیار خوبی هستیم.
وی گیلان را جزو پنج استان برتر کشور در زمینه فولاد دانست و گفت: با ایجاد کارگروه های رفع موانع تولید و رونق تولید در دولت یازدهم ، 270 جلسه با واحدهای تولیدی با سه هزار و 200 مصوبه برگزار شد که 51 درصد از این مصوبات ، اجرایی و از 470 میلیارد تومان سهمیه استان، 440 میلیارد تومان جذب شده است .
منتظری با اشاره به تخصیص اعتبارات مناسب برای بازسازی و نوسازی واحدهای خصوصی و معادن استان خاطر نشان کرد : رونق فرش دستباف و ابریشم یکی از شاخص ترین برنامه های در دستور کار سازمان صنعت ، معدن و تجارت گیلان در جهت گسترش طرح های روستایی است.
به گزارش ایرنا، هفته‌ دولت امسال با محوریت شعار تدبیر و امید برای تولید و اشتغال برگزار می‌شود. گیلان در طول هفته دولت امسال شاهد بهره برداری از یک هزار و 174 پروژه عمرانی و تولیدی بزرگ و کوچک با اعتباری بالغ بر یک هزار و 226 میلیارد تومان است.
امروز و در نخستین روز از هفته دولت با حضور معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه و همچنین استاندار گیلان، کلنگ آغاز عملیات اجرایی احداث فاز 3 کارخانه گیل راد شمال در شهرک صنعتی سفیدرود رشت به زمین زده شد. همچنین با حضور نوبخت نشست با فعالان اقتصادی و صاحبان صنایع برگزار شد.
خبرنگار: رضا اکبری ** انتشاردهنده: کبیری
7471/2007انتهای پیام /*


درباره gohari