خانه / دسته‌بندی نشده / گول گُل را نخورید

گول گُل را نخوریدبه گزارش خبرنگار ایرنا، مدیرکل بهزیستی استان کرمانشاه در حاشیه اجرای این طرح در جمع خبرنگاران اعلام کرد: طرح کارزار رسانه ای پیشگیری از مصرف ماده مخدر گُل همزمان با 14 استان کشور از امروز در کرمانشاه آغاز می شود.
دکتر امید قادری افزود: ماده مخدر گُل یکی از انواع مواد اعتیادآور و توهم زای طبیعی است که متاسفانه در بین جوانان و نوجوانان شیوع پیدا کرده است.
او گفت: طرح کارزار رسانه ای پیشگیری از ماده مخدر گُل با همکاری کمیته پیشگیری با همراهی دستگاه های عضو و بهزیستی در استان اجرا می شود که در این زمینه باید اقدام های لازم برای آگاه سازی مردم و خطری که در کمین جوانان و نوجوانان است، انجام خواهد شد.
وی ابراز امیدواری کرد: در برخی از موارد مصرف این ماده خطرناک فرد را چنان دچار توهم و هذیان می کند که عوارض جدی بر بدن به جا می گذارد.
قادری یادآور شد: خط ملی اعتیاد به شماره 09628 آماده پاسخگویی به مسائل مربوط به اعتیاد است که شهروندان می توانند با آن تماس بگیرند.
به گفته مدیرکل بهزیستی استان کرمانشاه، متاسفانه تبلیغات زیادی مبنی بر اعتیادآور نبودن ماده مخدر گُل انجام می شود و در باور عمومی به اشتباه حتی کم خطرتر از حشیش و ماری جوانا معرفی شده است.
او تصریح کرد: این ماده می تواند آنقدر خطرناک باشد که با یک بار مصرف فرد معتاد شود تا جایی که مصرف نکردن گُل فرد دچار اضطراب شدید، بی قراری، وحشت زدگی و تپش قلب شدید شود.
وی، شیوه مصرف ماده مخدر گُل را به شکل تدخینی عنوان کرد و گفت: به تازگی مصرف خوراکی این ماده نیز رواج یافته و برخی آن را در کیک و شیرینی به کار می برند و در جشن ها استفاده می کنند که در این صورت عوارض بیشتری خواهد داشت.
در آئین آغاز اجرای این طرح علاوه بر مدیرکل و مسئولان بهزیستی، دبیر شورای مبارزه با مواد مخدر و مسئولان آموزش و پرورش استان کرمانشاه نیز حضور داشتند.
از جمعیت 2 میلیون نفری استان کرمانشاه، 30 درصد کمتر از 18 سال سن دارند.
3033/8066انتهای پیام /*


درباره gohari