خانه / دسته‌بندی نشده / گرد و غبار برای دومین روز دید افقی در قصرشیرین را کاهش داد

گرد و غبار برای دومین روز دید افقی در قصرشیرین را کاهش دادسرپرست اداره هواشناسی قصرشیرین در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: هم اکنون میزان دید افقی در شهرستان قصرشیرین چهار هزار متر از حد استاندارد هوای سالم (10 هزار متر) کمتر است.
امیر پرویز نجفی، دمای فعلی هوای قصرشیرین را 25 درجه سانتیگراد بالای صفر و رطوبت موجود در هوا 17 درصد اعلام کرد.
وی گفت: حداکثر سرعت وزش باد نیز طی شب گذشته 17 متر بر ثانیه معادل 56 کیلومتر بر ساعت به ثبت رسید.
سرپرست اداره هواشناسی قصرشیرین افزود: از ابتدای فروردین تاکنون این شهرستان در مجموع چهار روز درگیر گرد و غبار بوده است .
براساس نقشه های پیش یابی هواشناسی، ناپایداری هوا شامل وزش باد و گرد و غبار تا اواخر وقت امروز بر جو منطقه حاکم است.
شهرستان مرزی قصرشیرین پارسال در مجموع 106 روز درگیر آلودگی ناشی از گرد و غبار بود که این مهمان ناخوانده تهدیدی برای سلامت ساکنان این مناطق است.
گرد و غبار موجود در هوای منطقه به ویژه نواحی مرزی کشور نتیجه وزش باد شدید در بیابان های عراق است که پس از مدتی وارد آسمان شهرهای مرزی و موجب آلودگی هوای این مناطق و دیگر شهرهای کشور شده است.
طبق توصیه پزشکان شهروندان به ویژه افراد مسن، کودکان و بیماران قلبی و تنفسی به علت آلودگی هوا و وجود ریزگردها در آسمان شهر، از ورود به فضای باز و آزاد خودداری کرده و در صورت لزوم از ماسک استفاده کنند.
قصرشیرین در غرب کرمانشاه با بیش از 27 هزار تن جمعیت و 186 کیلومتر مرز با عراق در چند سال اخیر برخی از روزها، درگیر گرد و غبار و آلودگی هوا ناشی از پدیده ریزگردها بوده است.
3012/8066انتهای پیام /*


درباره gohari