خانه / دسته‌بندی نشده / کشفیات قاچاق کالا 115 درصد رشد داشته است

کشفیات قاچاق کالا 115 درصد رشد داشته استعلی اکبر پوراحمد نژاد روز سه شنبه در پایان نشست کمیسیون هماهنگی مبارزه با قاچاق کالا و ارز در گفت وگو با خبرنگار ایرنا با اشاره به دستور این نشست گفت: در نشست های این کمیسیون تاکیدات ویژه ایی از سوی مدیران در خصوص کشف کالا صورت گرفته است.
وی با اشاره به دستور این نشست گفت: گزارش اقدامات پلیس سه گانه فاتب، ویژه غرب و ویژه شرق درجهت برقراری امنیت و راهبردهای آنها برای کل سال اخذ شد.
وی ادامه داد: نیروی انتظامی درماههای اخیر برای برخورد با قاچاق کالا و ارز و باندهای مرتبط با آن جدیت خوبی داشته است که این امر موجب به رشد 115 درصدی کشفیات در این 2 ماه نسبت به 2 ماه گذشته شده است.
وی با اشاره به تمهیدات در نظرگرفته برای کنترل بازار با توجه به تحولات اخیر برجام گفت: تلاش شده است که این امر منجر به افزایش قاچاق کالا نشود و مقررشد اعضای جلسه نظرات خود را در این زمینه برای اتخاذ تصمیمات راهبردی ارائه دهد.
وی ادامه داد: کشور در موضوع قاچاق به قبل از برجام برنمی گردد و تلاش داریم همه چالش ها را در این زمینه بررسی کرده و با استفاده از تجارب گذشته بازار را کنترل کنیم.
وی در ادامه با اشاره به گزارش مدیرسازمان صنعت ، معدن و تجارت استان تهران گفت: این نهاد مسئول کنترل بسترفضای عرضه کالا است و اقدامات آن منجر به کاهش 39 درصدی عرضه کالای خارجی و تقویت مصرف کالای ایرانی شده است.
وی در ادامه گفت: در این نشست همچنین دانشگاه علوم پزشکی در رابطه با اقدامات خود برای برخورد با قاچاق دارو و همچنین مدیران تعزیرات حکومتی در رابطه با رشد سرعت بررسی پرونده های تخلف گزارشی ارائه کردند.
تهرام/1109/6139 / 1539انتهای پیام /*


درباره gohari