خانه / دسته‌بندی نشده / کاشت 420 اصله نهال به یاد شهدای شهرستان کنگاور

کاشت 420 اصله نهال به یاد شهدای شهرستان کنگاوربه گزارش خبرنگار ایرنا، امام جمعه کنگاور روز سه شنبه در این مراسم گفت: کاشت هر اصله درخت احیاء حیات است و حفاظت از منابع طبیعی وظیفه همگان است.
حجت الاسلام علی محمد لروند با تبریک هفته منابع طبیعی و روز درختکاری بر حفظ و حراست از اراضی منابع طبیعی و درختان تاکید کرد و اظهار داشت: بستر حیات را فضای سبز فراهم می‌کند و در دین مبین اسلام نیز به کاشت درخت بسیار سفارش شده است.
امام جمعه کنگاور با اشاره به اینکه کاشت و نگهداری از درخت به منزله عبادت است تصریح کرد: کاشت درخت باید به عنوان فرهنگ در جامعه نهادینه شود.
لروند افزود: حفاظت از منابع طبیعی وظیفه همگان است و مردم باید علاوه بر حفظ جنگل ها و منابع طبیعی موجود در زمینه کاشت درخت همت بگمارند.
وی با تاکید بر اینکه کاشت نهال باید به یک فرهنگ عمومی تبدیل شود یادآور شد: جنگل ها، مراتع و حتی حیوانات سرمایه های ملی هستند که باید از آنها مراقبت و نگهداری کرد.
وی به اهمیت درختکاری و منابع طبیعی در دین اسلام که بارها بر آن تاکید شده اشاره و درخت را از جمله موارد دارای پاداش اخروی و باقیات الصالحات عنوان کرد.
شهردار کنگاور نیز در این مراسم گفت: فرهنگ کاشت درخت در جامعه باید نهادینه شود.
رامین صادقی با تاکید بر اینکه کاشت درخت بسترسازی برای توسعه فضای سبز است، افزود: جنگل‌ها و درختان به عنوان یکی از مهم‌ترین سامانه های حیات بخش بشر، جایگاه انکارناپذیری در تأمین رفاه، آسایش و سعادتمندی جوامع بشری دارند.
شهردار کنگاور بر حفظ و احیای درختان و فضای سبز شهرستان تاکید کرد و افزود: امیدواریم شهروندان با توجه به اهمیت حیات طبیعی در حفظ و نگهداری آن کوشا باشند و در سال‌های آتی شاهد توسعه فضای سبز و توجه بیشتر مردم و مسئولان به این امر مهم باشیم.
شهرستان کنگاور با جمعیتی افزون بر 76 هزار نفر در 94 کیلومتری شرق کرمانشاه واقع شده و دروازه ورودی این استان غربی است.
8066/7447انتهای پیام /*


درباره gohari