خانه / دسته‌بندی نشده / پیگیری جزیره ای راه حل رفع مشکلات زنان نیست

پیگیری جزیره ای راه حل رفع مشکلات زنان نیستماهرخ بلوری روز پنجشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: بر این اساس رفع مشکلات زنان باید در سایه همگرایی دستگاههای اجرایی و مدیران؛ بسته ای از خدمت برای این قشر متناسب با حمایتهای مدنی، اجتماعی، اخلاق مداری، اشتغال و ارتقای مسایل حقوقی و اجتماعی اجرایی شود.
وی اظهار کرد: در دولت دوازدهم نیز برای حوزه زنان اولویت هایی مهم از قبیل توازن نقش اجتماعی زن با نقش خانوادگی و راهبری معضلات این حوزه در سایه حرکت هماهنگ و هدفدار دستگاههای اجرایی مورد توجه قرار گرفته است.
بلوری خاطرنشان کرد: از آنجایی که زنان به عنوان یکی از ارکان مهم مدیریت خانه نقش اساسی در اقتصاد خانوار، ارتقای موضوعات محیط زیست، تثبیت فرهنگ صرفه جویی و ترمیم آسیبهای اجتماعی دارند ، برای تحقق این امر مهم تقویت زیرساخت های توانمندسازی زنان امری مهم است.
وی در ارتباط نقش زنان در امور فعالیت های مردمی و اجتماعی نیز خاطرنشان کرد: زنان نیمی از جمعیت فعال جامعه را شامل می‌شوند و سازمانهای مردم نهاد زنان به انجمن هایی اطلاق می شود که بدون وابستگی به دولت، توسط این قشر و برای زنان در موضوعات مختلف اجتماعی، سیاسی، فرهنگی، آموزشی و خیریه ای به صورت غیر انتفاعی فعالیت می کنند.
مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری زنجان ادامه داد: حضور زنان در این سازمانها به توسعه و شکوفایی حضور آنها در عرصه‌های مختلف اجتماعی رونق می بخشد و بطور حتم این امر تاثیرپذیری بسزایی در بدنه خانواده‌ها و جامعه خواهد داشت.
بلوری خاطر نشان کرد: خوشبختانه در سال های گذشته همگرایی فزاینده ای در میان زنان و دختران استان شکل گرفته و حرکت های جدی این قشر در کار آفرینی، علم وفن آوری، خیرات وامور عام المنفعه بویژه توسعه نهادهای مدنی بیانگر مشارکت آنان در افزایش تولید ناخالص داخلی به مثابه حماسه اقتصادی و گسترش نهادهای مدنی به نشانه حماسه سیاسی پیشگام هستند.
به گزارش ایرنا، بر اساس سرشماری سال 95، 49.42 صدم درصد جمعیت استان را زنان تشکیل می دهد که این موضوع بیانگر توجه روز افزون به این قشر و تدوین برنامه ریزی لازم در این بخش است.
7320/8068انتهای پیام /*


درباره gohari