خانه / دسته‌بندی نشده / پیکر مطهر شهدای مرزبانی فردا در اردبیل تشییع می‌شود

پیکر مطهر شهدای مرزبانی فردا در اردبیل تشییع می‌شودعلی واحد روز پنجشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: پیکر پاک و مطهر استواریکم ‘یوسف پیرانه ‘ و استواریکم ‘ محبوب قربانی ‘ 2 تن از مرزبانان که سه شنبه شب در درگیری با تروریست ها در شهرستان مرزی سردشت از توابع آذربایجان غربی به شهادت رسیده بودند، عصر چهارشنبه با استقبال پر شور آحاد مردم وارد اردبیل شد.
وی اظهار کرد: امشب مراسم شبی با شهدا برای این 2 شهید عزیز که همزمان با شب شهادت حضرت علی(ع) به درجه رفیع شهادت نائل آمدند برگزار خواهد شد.
وی بیان کرد: روز جمعه هم بعد از اقامه نماز جمعه پیکر این دو شهید دلاور مرزبان از مقابل مصلا اردبیل تشییع و پس از انتقال به زادگاهشان در روستای جبه دار اردبیل و فولادلوی بیله سوار به خاک سپرده خواهند شد.
واحد گفت: در شب شهادت حضرت علی‌(ع) حدود 20 نفر از اشرار از کشور عراق در صدد ورود به کشورمان از مرز سردشت برای ایجاد ناامنی و خدشه‌دار کردن آرامش و امنیت کشور بودند که با تلاش نیروهای مرزبانی کشورمان در این نقطه مرزی خسارات سنگینی متحمل شدند اما متاسفانه 2 تن از مرزبانان که از اهالی استان اردبیل بودند در این درگیری به شهادت رسیدند.
به گزارش ایرنا، این درگیری حدود ساعت 23 سه شنبه شب در گروهان بیوران از هنگ مرزی سردشت رخ داد.
6130/6016انتهای پیام /*


درباره gohari