خانه / دسته‌بندی نشده / پیوندی: جمعیت هلال احمر ایران تجهیزات امدادرسانی خود را بروزرسانی می کند

پیوندی: جمعیت هلال احمر ایران تجهیزات امدادرسانی خود را بروزرسانی می کندبه گزارش روز دوشنبه خبرنگار ایرنا از رم، پیوندی در سفری کوتاه به ایتالیا، با اشاره به اهمیت نقش هلال احمر در بحران های کشور از جمله برف و کولاک اخیر و زلزله کرمانشاه، اظهار داشت: برنامه و راهبرد هلال احمر ایران این است که ما بتوانیم از تجهیزات پیشرفته در امدادرسانی استفاده کنیم.
وی افزود: ما به همین منظور و قبل از عزیمت به اجلاس ژنو، توقف کوتاهی در شهر رم داشتیم و با ‘فرانچسکو روکا’ رئیس فدراسیون بین المللی جمعیت های صلیب سرخ و هلال احمر دیدار و در این زمینه گفت و گو کردیم.
رئیس جمعیت هلال احمر ایران گفت: ما قصد داریم که با توجه به روابط دیرینه میان ایران و ایتالیا، از تجهیزات پیشرفته این کشور در بروز رسانی تجهیزات امدادی خودمان استفاده کنیم و امیدواریم بدین صورت بتوان اقدامات مناسب تری برای مقابله با بحران های کشوری مانند برف و کولاک و زلزله برای مردم عزیزمان داشته باشیم.
هلال احمر جمهوری اسلامی ایران به عنوان یکی از 20 کشور عضو هیات حاکمه فدراسیون بین المللی جمعیت های صلیب سرخ و هلال احمر روز سه شنبه در اجلاس ژنو شرکت خواهد کرد.
‘فرانچسکو روکا’ رئیس صلیب سرخ ایتالیا که ریاست فدراسیون بین المللی جمعیت‌ های صلیب سرخ و هلال احمر را برعهده دارد نیز اظهار داشت: ما با هلال احمر ایران روابطی تاریخی و دوستانه داریم و این روابط با گذشت سال ها از طریق تبادل داوطلبان، تجربیات فرهنگی و حتی تبادلات مهم ارزشمند در زمینه حقوق انسانی بین المللی، تقویت شده است.
وی افزود: دو کشور ایران و ایتالیا همچنین دارای جنبه های مشترک در رابطه با آشنایی با فجایع طبیعی هستند و در مسیر آموزش داوطلبان با یکدیگر همکاری می کنند و اینگونه تبادلات ادامه دارد.
اروپام**461**3404**انتشار: محسن اسماعیلیانتهای پیام /*


درباره gohari