خانه / دسته‌بندی نشده / پویش نه به پرتاب زباله در زاهدان آغاز شد

پویش نه به پرتاب زباله در زاهدان آغاز شدمحمدعمر حسین زهی زمانی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: می توان با همدلی و تعامل میان مسئولان و شهروندان زمین را از آلودگی ها پاک نگه داشت.
وی افزود: هرچه میزان مشارکت مردم در این طرح بیشتر باشد به همان اندازه شاهد نتایج بهتری خواهیم بود.
وی با اشاره به استفاده بهینه از ظرفیت تاکسی ها برای فرهنگ سازی و آموزش گفت: ارتقای سطح فرهنگ شهروندان در زمینه مدیریت پسماند و تبدیل آن به یک عادت و باور همیشگی سبب افزایش بازدهی فعالیت های اجرایی و زیست محیطی سازمان مدیریت پسماند می شود.
وی افزود: بر همین اساس برچسب های آموزشی با هدف آموزش شهروندان در تاکسی ها تهیه و توزیع شده که با همکاری سازمان حمل و نقل بار و مسافر بر روی خودروها نصب می شود.
رئیس سازمان مدیریت پسماند شهرداری زاهدان از توزیع کیسه زباله مخصوص خودرو در بین شهروندان با هدف تقویت احساس مسئولیت اجتماعی آنان خبر داد.
حسین زهی زمانی اظهار داشت: وجود احساس مسئولیت موجب می شود که هر شهروندی خود را نسبت به حفظ و نگهداری از محیط زیست مسئول بداند.
وی تاکید کرد: همراهی شهروندان در حفظ نظافت معابر منجر به کاهش هزینه های شهرداری می شود.
وی افزود: از تبلیغات محیطی، رسانه ها، سازمان محیط زیست و انجمن های مردم نهاد در زمینه فرهنگسازی این مساله استفاده کردیم تا موفقیت بیشتری در اطلاع رسانی و اجرای طرح انجام شود.
به گزارش ایرنا شهر زاهدان مرکز استان سیستان و بلوچستان با افزون بر 700 هزار نفر جمعیت دارای پنج منطقه شهرداری است.
3042**6081انتهای پیام /*


درباره gohari