خانه / دسته‌بندی نشده / پلیس استان یزد 75 هزار برگه آموزشی پیشگیری از بروز حوادث توزیع کرد

پلیس استان یزد 75 هزار برگه آموزشی پیشگیری از بروز حوادث توزیع کردسرهنگ محمدرضا مزیدی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: توزیع برگه های آموزشی با هدف پیشگیری از بروز و وقوع انواع جرائم ، آسیب ‌های اجتماعی و اطلاع رسانی به اقشار مختلف مردم و مسافران انجام شد.
وی یادآور شد: موضوع و محتوای مطالب آموزشی، ایمنی در سفر ، نحوه حضور در فضای مجازی ، توصیه‌های مرتبط با پیشگیری از سرقت ها ، نقش پلیس در عرصه های مختلف و نحوه ارتباط با ماموران انتظامی است.
معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان تصریح کرد: در مبادی ورودی و خروجی شهرستان های یزد، میبد، اشکذر، اردکان، مهریز، تفت، بافق، خاتم، بهاباد و ابرکوه، ایستگاه های نوروزی مستقر است و تا 13 فروردین ماه نسبت به راهنمایی مسافران و انجام برنامه های فرهنگی و آمورشی اقدام می شود.
به گفته مزیدی،مردم و مسافران می توانند با حضور خویش از مسائل فرهنگی و آموزشی بهره مند شوند، سوالات و مشکلات خود را برای پیگیری و رسیدگی به صورت دائمی با تلفن های 110 و 197 گزارش کنند.
با توجه به غنای یزد از لحاظ بناهای تاریخی، فرهنگی تاکنون پنج اثر استان شامل بافت تاریخی یزد، باغ های دولت آباد یزد و پهلوان پور مهریز و قنات های زارچ و حسن آباد در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسید.
یزد در کنار استان های فارس و اصفهان به عنوان مثلث طلایی گردشگری ایران، مقصد اول گردشگران خارجی و اروپایی است، به گونه ای که استقبال از این شهر تا پنج برابر افزایش یافت و همین امر گردشگری را محور توسعه استان قرار داد.
گذشته از سفر گردشگران خارجی، صدها هزار گردشگر داخلی سال گذشته از بناهای تاریخی، فرهنگی و چشم اندازهای طبیعی، عرصه های بیابانی و کویری استان دیدن کردند.
یزد با عناوینی همچون شهر بادگیرها، دارالعباده، حسینیه ایران، دوچرخه ها، شیرینی، قنات، قنوت و قناعت و آفتاب شناخته می شود.
استان یزد یک میلیون و 138 هزار نفر جمعیت دارد که حدود 60 درصد در مرکز استان زندگی می کنند، از مجموع استان 85درصد در 21شهر و بقیه در روستاها، ابادی ها و مزرعه ها سکونت دارند.
7536/ 2047/انتهای پیام /*


درباره gohari