خانه / دسته‌بندی نشده / پایان مسابقات ورزشی بهبود یافتگان سوء مصرف مواد مخدر در خراسان رضوی

پایان مسابقات ورزشی بهبود یافتگان سوء مصرف مواد مخدر در خراسان رضویمسئول ورزش جمعیت احیای انسانی کنگره 60 در استان خراسان رضوی در این خصوص به خبرنگار ایرنا گفت: مسابقات ورزشی اعضای این جمعیت که همگی بهبود یافتگان سوء مصرف مواد مخدر هستند با نام ‘جام عقاب طلایی’ شهریور تا بهمن هر سال در سراسر کشور برگزار می شود.
حسام رضیئی افزود: سیزدهمین دوره این مسابقات با حضور 315 بهبود یافته اعتیاد به مواد مخدر در چهار رشته ورزشی شامل فوتبال، والیبال، پینگ پنگ و دارت برگزار شد که در قالب 8 تیم فوتبال، 17 تیم والیبال، 22 نفر در پینگ پنگ و 10 نفر در رشته دارت طی 26 هفته در روزهای جمعه به رقابت پرداختند.
وی خاطر نشان کرد: جمعیت احیای انسانی کنگره 60 با سابقه 20 ساله هم اکنون پیرامون پیشگیری و درمان اعتیاد به مواد مخدر در سطح کشور فعالیت می کند که افراد عضو در کنار درمان عضو رشته های ورزشی شده و در مسابقات شرکت می کنند.
به گفته وی، واژه 60 برگرفته از مهم ترین کتاب مورد استفاده در درمان معتادان با عنوان’ عبور از 60 درجه زیر صفر’ است.
وی تعداد افراد عضو بهبود یافته جمعیت مذکور در استان خراسان رضوی را 2 هزار نفر عنوان کرد که با خانواده هایشان حدود پنج هزار نفر را شامل می شوند.
جمعیت احیای انسانی و کنگره 60 در سال 1376 فعالیت خود را از تهران آغاز کرد و هم اکنون این جمعیت با 44 نمایندگی بیش از 50 هزار نفر شامل بهبود یافتگان سوء مصرف مواد مخدر و خانواده هایشان را زیر پوشش دارد.
فعالیت این جمعیت در استان خراسان رضوی از سال 1389 آغاز شد و هم اکنون جمعیت احیای انسانی در شهرهای مشهد و نیشابور نمایندگی دارد.
خبرنگار: مریم انجیدنی ** انتشار دهنده: علی اصغر ایزدی
3027/5132انتهای پیام /*


درباره gohari