خانه / دسته‌بندی نشده / وصیت نامه 840 شهید دزفولی جمع آوری شد

وصیت نامه 840 شهید دزفولی جمع آوری شدمحمدرضا صفارپور روز جمعه به خبرنگار ایرنا افزود:طبق آمار بنیاد شهید و امور ایثارگران استان خوزستان افزون بر سه هزار شهید خوزستانی در دزفول متولد شده اند که برخی از آنها از سایر شهرها و با گردان های دیگر وارد جبهه شده و در فهرست شهدای بنیاد شهید دزفول ثبت نشده اند.
وی بیان داشت:تعداد شهدای شهرستان دزفول افزون بر 2 هزارو 600 شهید می باشد که در دوران انقلاب و عملیات های مختلف در هشت سال دفاع مقدس به شهادت رسیدند.
وی در خصوص آخرین وضعیت مرکز فرهنگی دفاع مقدس دزفول نیز گفت:فاز نخست این مرکز افتتاح شده و عملیات اجرایی فاز دوم آن که شامل ساخت زیرزمینی به مساحت یک هزار و 200 متر و کتابخانه تخصصی دفاع مقدس می باشد در ماههای آینده آغاز خواهد شد.
صفارپور افزود:کتابخانه تخصصی دفاع مقدس دزفول در ضلع شرقی این مرکز احداث خواهد شد و زیرزمین این مرکز نیز نیازمند موزه آرایی است.
جانشین مرکز فرهنگی دفاع مقدس دزفول اضافه کرد:برای اجرای فاز دوم این مرکز افزون بر 40 میلیارد ریال اعتبار نیاز است.
باغ موزه دزفول واقع در مرکز فرهنگی دفاع مقدس این شهرستان در زمینی به مساحت 13 هزار متر مربع ساخته شد،ساخت مرکز فرهنگی دفاع مقدس دزفول پایتخت مقاومت ایران اسلامی از سال 1378 در زمینی به مساحت 16 هزار و 420 متر مربع آغاز شد و برای اجرای فاز نخست این مرکز 40 میلیارد ریال هزینه شد.
شهرستان دزفول در طول هشت سال جنگ تحمیلی مورد اصابت 176 موشک دوربرد ،2 هزار و 500 گلوله توپ و 331 راکت هواپیما قرار گرفت که به پاس این مقاومت در سال 1390 چهارم خرداد به عنوان روز مقاومت و پایداری- روز دزفول در تقویم ثبت شد.
شهرستان دزفول همچنین مفتخر به پایتخت مقاومت ایران اسلامی است.
پشتیبانی مردم دزفول از رزمندگان در هشت سال دفاع مقدس نقش مهمی در پیروزی رزمندگان داشت.
7278/6068انتهای پیام /*


درباره gohari