خانه / دسته‌بندی نشده / وزیر بهداشت چشمان چهار بیمار رودانی را رایگان جراحی کرد

وزیر بهداشت چشمان چهار بیمار رودانی را رایگان جراحی کردبه گزارش ایرنا، دکتر سید حسن قاضی زاده هاشمی که عضو بنیاد خیریه نورآوران سلامت است،با حضور در کلینیک بنیاد خیریه نورآوران سلامت واقع در هنرستان علی ابن ابیطالب (ع) رودان، 4 عمل جراحی چشم (آب مروارید) را به صورت رایگان انجام داد.
کاروان نورآوران سلامت که از نهم دی ماه 96 در هنرستان کشاورزی علی ابن ابیطالب (ع) رودان مستقر است تاکنون به پنج هزار و 573 بیمار در بخش چشم پزشکی و دندانپزشکی خدمات درمانی ارائه کرده است.
مدیر اجرایی بنیاد خیریه نورآوران سلامت شعبه شرق کشور در گفت و گو با ایرنا افزود: بنیاد خیریه نورآوران سلامت از نهم دی ماه تا شامگاه نوزدهم بهمن ماه 96 به سه هزار و 829 نفر در بخش چشم پزشکی و یک هزار و 744 نفر در بخش دندانپزشکی خدمات درمانی رایگان ارائه کرده است.
سعید زرینی از انجام 124 عمل جراحی چشم و تجویز بیش از یک هزار و 800 عینک برای بیماران در شهرستان رودان خبر داد.
وی با بیان این که عمل آب مروارید چشم در اتاق عمل سیار کلینیک انجام می شود، انجام عمل های انحراف چشم، افتادگی پلک و مجاری اشکی را از دیگر خدمات این بنیاد خیریه به بیماران در مناطق روستایی محروم و کم برخوردار برشمرد.
زرینی خاطر نشان کرد: اگر بیماران مراجعه کننده به کلینیک نیاز به عمل های استرابیسم داشته باشند، این عمل های جراحی در بیمارستان و به صورت رایگان برای آن ها انجام می شود.
وی افزود: در بخش دندانپزشکی نیز بیماران مراجعه کننده در زمینه های ترمیم دندان، جرم گیری و کشیدن دندان، خدمات دریافت می کنند.
زرینی خاطر نشان کرد: روزانه یک چشم پزشک، یک بینایی سنج و دو دندانپزشک با حضور در کلینیک، بیماران را ویزیت می کنند.
وی بیان کرد: تمامی خدمات درمانی در بخش چشم پزشکی و دندانپزشکی در این کلینیک شامل ویزیت، دارو، انجام عمل جراحی و دریافت عینک به صورت رایگان انجام می شود.
زرینی خاطر نشان کرد: بنیاد نورآوران سلامت تا پایان اسفند ماه 96 به بیش از سه هزار نفر در بخش دندانپزشکی و چهار هزار و 500 نفر در بخش چشم پزشکی خدمات درمانی ارائه می کند.
وی اضافه کرد: از زمان آغاز فعالیت کاروان بنیاد خیریه نورآوران سلامت در رودان، 10 چشم پزشک، 10 بینایی سنج و 20 دندانپزشک عمدتا از شهرهای مشهد و تبریز به منطقه اعزام شده و به بیماران خدمات درمانی ارائه کرده اند.
زرینی خاطر نشان کرد: با توجه ویژه وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، یک هزار نفر از مردم جزیره هرمز در هفته آینده در مرکز درمانی هرمز مورد معاینه بینایی سنجی و چشم پزشکی قرار می گیرند.
وی اظهار داشت: بنیاد خیریه نورآوران سلامت با تاسیس واحدهای سیار چشم پزشکی و دندانپزشکی به بیماران در مناطق روستایی محروم و کم برخوردار کشور خدمات پزشکی رایگان ارائه می دهد.
سید حسن قاضی زاده هاشمی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به منظور بررسی وضعیت بهداشت ودرمان و بهره برداری از 288 طرح بهداشتی و درمانی درشهرها و روستاهای استان هرمزگان چهارشنبه شب وارد بندرعباس شد.
افتتاح طرح الحاق بیمارستان 32 تختخوابی شهرستان جاسک ، بهره برداری از 4 کلینیک تخصصی، مجتمع آزمایشگاهی دانشکده بهداشت بندرعباس، اورژانس بیمارستان ابن سینا، سه بلوک زایمانی در بیمارستان های قشم، بستک و بندرلنگه و مرکز غربالگری سرطان از مهمترین این طرح ها بوده است.
هم چنین 2 مرکز بهداشتی درمانی روستایی در روستاهای آبنما و خیرآباد شهرستان رودان، به نمایندگی از 181 طرح بهداشتی در قالب طرح تحول نظام سلامت با حضور وزیر بهداشت به بهره برداری رسید.
هزینه اجرای طرح های بهداشتی و درمانی مورد بهره برداری قرار گرفته در هرمزگان رقمی افزون بر 750 میلیارد ریال اعلام شده است.
شهرستان رودان با بیش از 124 هزار نفر جمعیت در 90 کیلومتری شرق شهرستان بندرعباس، مرکز استان هرمزگان واقع شده است.
7196/7408
خبرنگار: طیبه رحیمی ** انتشار: محمد جهانگیریانانتهای پیام /*


درباره gohari