خانه / دسته‌بندی نشده / وزیر بهداشت: موافقتنامه های امضا شده با بلژیک مقدمه ای برای توسعه روابط اقتصادی است

وزیر بهداشت: موافقتنامه های امضا شده با بلژیک مقدمه ای برای توسعه روابط اقتصادی استدکتر سیدحسن قاضی زاده هاشمی عصر چهارشنبه در حاشیه مراسم امضای تفاهمنامه های شرکتهای ایرانی و بلژیکی در بروکسل در خصوص توافقنامه های امضا شده ایران و بلژیک به خبرنگار ایرنا گفت: این توافقنامه ها بین شرکتهای ایرانی و بلژیکی بود که البته بخشی از آن مربوط به حوزه فناوری اطلاعات بود که معاون وزارت بهداشت امضا کرد.
دکتر هاشمی افزود: اینها مقدمه ای برای توسعه روابط اقتصادی است؛ خوشبختانه بلژیک از کشورهایی است که رابطه خوبی با ایران دارد و همکاری های متقابل خیلی خوبی بین دو کشور وجود دارد. به نظر می رسد که حاصل جلسه امروز (چهارشنبه) در این موافقتنامه هایی که امضا شد خلاصه نمی شود.
وزیر بهداشت تاکید کرد: به نظر من باید قدری تامل کرد ؛ در ماههای آینده با مذاکراتی که بخش خصوصی ایران با بخش خصوصی بلژیک دارد حتما اثربخش خواهد بود در این زمینه که هم ما بتوانیم از دانش و مهارت و فناوری دوستان (بلژیکی) استفاده کنیم و هم طرف بلژیکی بتواند از نیروی جوان و بااستعداد و شرکتهایی که در ایران هستند و به تعبیر خودشان (بلژیکی ها) خلاق و بسیار پرکار هم هستند ، حداکثر استفاده را بکنند.
وزیر بهداشت در پاسخ به سوال دیگر ایرنا در خصوص نقش برجام در توسعه همکاری ها گفت: ما به عنوان طرفی در برجام که به توافق انجام شده متعهد بوده است، از طرف متقابل این انتظار را داریم که مشکلات بانکی را حل کنند.
دکتر هاشمی خاطرنشان کرد: بویژه در این کشور که ما در آغاز مراودات تجاری پس از امضای برجام هستیم ، انتظار این است که بانکهای خصوصی این کشور شرکتها را حمایت کنند که این مطالبه خود شرکتها هم هست و موانعی هم که در مسیر مبادلات مالی وجود دارد برطرف کنند.
وزیر بهداشت،درمان و آموزش پزشکی کشورمان عصر چهارشنبه در دیدار با وزیر رفاه و سلامت عمومی فلاندر بلژیک نیز بر ضرورت اجرای برجام توسط اتحادیه اروپا و رفع موانع فعالیت شرکت های اروپایی و بلژیکی در ایران تاکید کرد.
روز چهارشنبه در همایش تجاری فعالان بخش خصوصی حوزه سلامت ایران و بلژیک ، توافقنامه هایی در زمینه فناوری اطلاعات و تجهیزات پزشکی از جمله ماشین های پیشرفته بیهوشی و همچنین در زمینه کنترل بیماریهای غیرواگیر ، بین شرکت های ایرانی و بلژیکی به امضا رسید.
دکتر هاشمی وزیر بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی در راس هیاتی از بخش دولتی و خصوصی کشورمان به منظور دیدار و تبادل تجربیات و بررسی زمینه های همکاری با مقامات بلژیک و اتحادیه اروپا ، دوشنبه شب وارد بروکسل شد. هاشمی روز سه شنبه با خانم ‘مژی دوبلوک’ وزیر امور اجتماعی و بهداشت عمومی فدرال بلژیک دیدار و گفتگو کرد. وزیر بهداشت کشورمان پس از آن عازم مقر کمیسیون اروپا شد و با ‘فیل هوگان’ کمیسیونر کشاورزی و توسعه روستایی اتحادیه اروپا و ‘ویتنیس اندریوکایتیس’ (Vytenis Andriukaitis) کمیسیونر بهداشت و ایمنی غذایی اتحادیه اروپا دیدار و زمینه های مختلف همکاریها را مورد بحث و بررسی قرار داد. دکتر هاشمی و هیات عمراه عصر سه شنبه نیز از پارک علم و فناوری (بیوپارک) در منطقه ‘شارلروا ‘ در جنوب بروکسل و پس از آن نیز از شرکت ‘ای ام بی ‘ ( AMB ) بلژیک سازنده تجهیزات گندزدایی از پسماندها و ضایعات بیمارستانی بازدید کرد. وزیر بهداشت کشورمان روز چهارشنبه پس از شرکت در نشست فعالان بخش خصوصی حوزه سلامت ایران و بلژیک و دیدار با وزیر رفاه و سلامت عمومی فلاندر بلژیک ، چهارشنبه شب برای شرکت در نشست فرصتهای سرمایه گذاری در بخش سلامت بروکسل را به مقصد بوداپست مجارستان ترک کرد .
اروپام**1078**3404انتهای پیام /*


درباره gohari