خانه / دسته‌بندی نشده / وزیر بهداشت در دیدار با خانواده شهید تهرانی مقدم: ترامپ از دستاوردهای شهید تهرانی مقدم در ایران نگران است

وزیر بهداشت در دیدار با خانواده شهید تهرانی مقدم: ترامپ از دستاوردهای شهید تهرانی مقدم در ایران نگران استبه گزارش خبرنگار ایرنا، سیدحسن هاشمی شامگاه یکشنبه در دیدار با خانواده شهید حسن تهرانی مقدم- پدرموشکی ایران – در خانه این شهید افزود: شهید تهرانی مقدم دستاوردهای بسیار ارزشمندی برای صنایع دفاعی و موشکی ایران به یادگار گذاشته است و این دستاوردها در سایه ایمان به خدا، باور و اعتماد به نفس ایرانی است که باعث شد، در تولیدات سخت افزاری موشکی به پیشرفت های بزرگی دست یابیم.
وی ادامه داد: بنده از نزدیک با شهید سرلشکر تهرانی مقدم آشنا نبودم اما همیشه ذکر بزرگی، شجاعت و دانش او را شنیده ام و او به راستی مایه افتخار ایران و ایرانی است.
وزیر بهداشت در بخش دیگری از صحبت های خود در این دیدار به دستاوردهای حوزه سلامت اشاره کرد و گفت: حوزه سلامت با جسم و روح مردم سر و کار دارد. برای تامین سلامت مردم باید اقدامات بسیار زیادی انجام دهیم تا به نقطه ای که در شأن و شایسته ملت بزرگ ایران است برسیم.
هاشمی ادامه داد: در حوزه سلامت در سال های پس از انقلاب و در سال اخیر با اجرای طرح تحول سلامت، دستاوردهای بسیار بزرگی داشته ایم اما می دانیم که با نقطه ایده آل که در حد تراز انقلاب اسلامی باشد، هنوز فاصله زیادی داریم.
وی گفت: مردم ایران شایسته زندگی آرام، سالم و امن هستند و امیدوارم ما مسئولان بتوانیم آنچنان که شایسته و در شأن مردم است در جهت رفع احتیاجات و نیازهای مردم تلاش کنیم.
الهام حیدری، همسر شهید تهرانی مقدم نیر در این دیدار گفت: شهید تهرانی مقدم، همیشه جلوتر از زمان خودش بود و افتخار می کنیم آنچه که امروز جلوی قلدری رئیس جمهوری آمریکا را گرفته است، پیشرفت های موشکی ایران است که حاصل زحمات و تلاش های شهید تهرانی مقدم است.
وی افزود: در کشور ما حوادث طبیعی و غیرطبیعی زیادی رخ می دهد و من همیشه نگران مسئولان کشور هستم زیرا اداره کشور در چنین شرایطی کار بسیار سختی است و اگر واقعا مسئولان کشور ایمان قوی نداشته باشند ممکن است در شرایط سخت اداره کشور خود را ببازند.
همسر شهید تهرانی مقدم با ذکر خاطره ای گفت: یادم هست در دیداری که در کنار شهید تهرانی مقدم با سیدحسن نصرالله داشتیم، حسن نصرالله گفت که عماد مقنیه شاگرد شهید تهرانی مقدم است و با حضور اوست که امروز مردم لبنان احساس امنیت می کنند.
شهید حسن تهرانی مقدم، معروف به پدر موشکی ایران، از فرماندهان ارشد سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و فرمانده سازمان جهاد خودکفایی سپاه بود که در توسعه صنعت موشکی ایران نقش فعال و بسیار موثری داشت. او در سال 1390 بر اثر انفجار زاغه مهمات در پادگان شهید مدرس شهرستان ملارد به درجه رفیع شهادت نائل شد.
شبک**1983** 3063**1392**خبرنگار: افشین شاعری**انتشار: ابوالفضل باباییانتهای پیام /*


درباره gohari