خانه / دسته‌بندی نشده / وزیر بهداشت: بودجه سازمان بیمه سلامت واقعی نیست

وزیر بهداشت: بودجه سازمان بیمه سلامت واقعی نیستبه گزارش روز جمعه ایرنا از پایگاه خبری اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، سید حسن قاضی زاده هاشمی در دیدار با مدیران و پرسنل سازمان بیمه سلامت ایران با بیان این مطلب افزود: مدیریت در هزینه و کیفیت، اولویت‌ اقداماتی است که باید در سازمان بیمه سلامت مورد توجه قرار گیرد و امیدوارم سال 97، سازمان بیمه سلامت نسبت به بودجه‌ای که برای آن در نظر گرفته شده است، تا حد امکان بدهی نداشته باشد.
وی گفت: ساز و کاری باید تعبیه شود که پرداخت حق بیمه و مالیات سلامت به درستی صورت گیرد زیرا موضوع بیمه، بسیار مهم است و ما باید یاد بگیریم که در این حوزه چه اقدامی انجام دهیم و شرکای کاری و دانشگاه ها را هم با خود همراه کنیم.
وی خاطرنشان کرد: برای جلوگیری از انجام خدمات غیرضروری، باید الکترونیکی شدن فعالیت ها را با سرعت و دقت کافی دنبال کرد.
هاشمی گفت: برای جلوگیری از اقدامات سلیقه ای بیمه ها، باید این حوزه را از نظر علمی مجهز کرد. این موضوع باید از بیمه سلامت آغاز و به سایر بیمه‌های درمانی کشور تسری یابد، بنابراین لازم است تا این سازمان با بهبود ارائه کیفیت خدمات بتواند کاستی های خود را جبران کرده، از تجربه دیگر کشورها بهره مند شود تا بتوانیم به سمت تشکیل سازمانی قدرتمند حرکت کنیم.
هاشمی اضافه کرد: امیدوارم دولت و مجلس حمایت کنند تا بتوانیم در چند سال آینده به اهدافمان دست یابیم.
اجتمام*3229*3063انتهای پیام /*


درباره gohari