خانه / دسته‌بندی نشده / وزیر بهداشت: به سلامت روان بی توجه هستیم

وزیر بهداشت: به سلامت روان بی توجه هستیمبه گزارش خبرنگار ایرنا سید حسن هاشمی روز یکشنبه در همایش سفیران سلامت گفت: هر کدام از بخش های ما در جهت صحیحی عمل نمی کنند همه رسانه ها بیمارند و طبیعی است که بیماری را پخش می کنند .
هاشمی در بخش دیگری از سخنانش درباره علل بالا بودن آمار طلاق و آسیب های اجتماعی در کشور، اظهار کرد: یکی از علل مهم این گونه آسیب ها آن است که در مقطع مدرسه، رسانه ها و خانواده ها خوب عمل نمی کنند.
وی تاکید کرد: لازم است در اقدامات خود بازنگری کنیم و ریشه را درست کنیم.
هاشمی در ادامه سخنانش در دبیرستان نرجس خطاب به مسئولان آموزش و پرورش گفت: آنچه که برای دانش آموزان مهم است، درس و مهارت های زندگی است و اینکه آموزش و پرورش گام های اولیه را در جهت سلامت روحی – روانی جامعه بردارد.

**جامعه از چشم و هم چشمی رنج می برد
وزیر بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی به چند آسیب اجتماعی که او آن را گرفتاری نامید ، اشاره کرد و گفت: یکی از گرفتاری های ما حسادت، رقابت های منفی و چشم و هم چشمی است به گونه ای که برخی افراد 90 ساله نیز در جامعه به همدیگر حسادت می کنند.
هاشمی اظهار کرد: این چشم و هم چشمی است که جامعه را رنج می دهد و اکثر ما به دنبال این هستیم که خانه را بزرگ تر کنیم و یا وسایل گران تری بخریم.
وی ابراز امیدواری کرد که این قبیل آسیب ها به نسل دانش آموزان سرایت نکند و جامعه نیز از سنین پایین برای افراد جامعه آموزش های خوب زندگی کردن را ارایه دهد.
هاشمی به یک میلیون و 700 هزار دانش آموزی اشاره کرد که تحت عنوان سفیر سلامت در کشور فعالیت می کنند و خطاب به آنها گفت: آنچه را که می خواهید به بقیه آموزش دهید و تاکید کنید باید در وهله اول خودتان به آن عمل کنید.
وی افزود: اگر دیگران را به تغذیه با نمک کم تر دعوت می کنید باید خودتان هم نمک کمتری استفاده کنید نه اینکه فست فود بخورید اما دیگران را از آن منع کنید.
ادامه دارد
اجتمام ** 1776 ** 1418انتهای پیام /*


درباره gohari