خانه / دسته‌بندی نشده / وزیردادگستری: مالکیت معنوی به رشد اقتصادی کمک می کند

وزیردادگستری: مالکیت معنوی به رشد اقتصادی کمک می کندبه گزارش ایرنا ، مالکیت معنوی به حقوقی گفته می‌شود که به صاحبان آن حق بهره‌وری از فعالیت‌های فکری و ابتکاری انسان را می‌دهد و ارزش اقتصادی و قابلیت دادوستد دارد ولی موضوع آن شیء معین مادی نیست.
بر اساس این گزارش، سیدعلیرضا آوایی روز سه شنبه در دیدار فرانسیس گری رئیس سازمان مالکیت فکری ( وایپو) در این وزارتخانه، افزود: وزارت دادگستری در این زمینه فعالیت‌های خوبی داشته است؛ ضمن اینکه شمار تحصیل کرده های این رشته در ایران به 700 تن می رسد.
وزیر دادگستری با اشاره به دوره آموزشی مالکیت معنوی دو هفته قبل این وزارتخانه برای 48 نفر از مدیران دستگاه‌ها، گفت: وزارت دادگستری برای افزایش همکاری‌ ها آمادگی کامل دارد.
وی افزود: با سازمان ثبت اسناد و آقای تویسرکانی همکاری‌های صمیمانه ای داریم و معتقدیم مواقعی که بحث منافع کشور مطرح است، همه باید در کنار همدیگر کار کنیم.
آوایی خاطرنشان کرد: بر این باوریم کارهای جزیره‌ای چه در درون کشور و چه منفک شدن از مجامع بین المللی برای کشورها جز ضرر چیزی ندارد؛ چون با وجود همسو بودن مشکلات بشر و نزدیک بودن راه حل ها، امروز جامعه بشری به صورت جامعه کوچک درآمده است.
وزیر دادگستری دو درخواست از وایپو بدین شرح مطرح کرد که برگزاری کارگاه‌های آموزشی مشترک افزایش یابد و دیگر اینکه وایپو به توسعه داوری برای حل و فصل اختلافات در حوزه مالکیت فکری کمک کند.
به گزارش ایرنا، فرانسیس گری رئیس سازمان مالکیت فکری ( وایپو) که برای حضور در همایش مالکیت فکری به ایران سفر کرده است، صبح امروز با وزیر دادگستری و رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور دیدار و بحث و تبادل نظر داشته است.
گری در ادامه برنامه های خود عصر امروز با آیت الله آملی لاریجانی رئیس قوه قضاییه دیدار خواهد کرد.
اجتمام**٧٣٢٩** 1776انتهای پیام /*


درباره gohari