خانه / دسته‌بندی نشده / وزیربهداشت:سلامت مردم را به اغراض گروهی و سیاسی آلوده نکنید

وزیربهداشت:سلامت مردم را به اغراض گروهی و سیاسی آلوده نکنیدبه گزارش ایرنا از پایگاه خبری و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، سید حسن قاضی زاده هاشمی روز دوشنبه در ابتدای این یادداشت انتقادی آورده است: خدمت هموطنان عزیزم سلام عرض می ‌کنم و در این روزها و شب‌ های گران ‌قدر، برای ‌شان سلامت و سربلندی و سعادت آرزومندم.
وی در ادامه این یاداشت آورده است: از فرصت استفاده کرده و بسیار خلاصه می ‌گویم که اینجانب و همکارانم در وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، تلاش می‌کنیم، خدمات استاندارد سلامت را با بهره‌ گیری از دانش و تجربه ارزشمند محققان و دانشمندان کشور، به هموطنان ‌مان ارائه دهیم.
وزیر بهداشت در این یاداشت تصریح کرده است: برای دستیابی به این هدف، نگاه ما در مرحله نخست به تولیدات داخلی است و تجهیزات، واکسن یا داروی مورد نیاز کشور را تامین خواهیم کرد.
قاضی زاده هاشمی در ادامه این یاداشت آورده است: در تمام این فعالیت‌ها هم، قوانین جمهوری اسلامی ایران و‌اسناد بالادستی، چراغ راه ما است؛ علاوه بر آن، تمام دستگاه‌های نظارتی بر این فعالیت‌ها نظارت دارند.
وی در ادامه می افزاید: بنابراین از همه شخصیت‌های حقیقی و حقوقی که تریبونی در اختیار دارند و همچنین اصحاب رسانه، تقاضا می‌کنم به هیچ دلیلی، سلامت مردم را به اغراض گروهی و سیاسی آلوده نکنند.
وزیر بهداشت در ادامه این یاداشت خاطرنشان کرده است: از ملت شریف ایران هم خواهش می‌کنم به شایعات توجه نکنند و به‌هیچ‌ وجه تحت تاثیر القائات مختلف در فضای مجازی قرار نگیرند.
وی در این یاداشت می افزاید: این که گروهی با درآمیختن راست و دروغ، بخواهند بخشی از دولت را به اقدام نادرستی متهم کنند، نه یک کار سیاسی است، نه برنامه ‌ای اجتماعی و نه خدمتی به مردم؛ این قبیل اقدامات، تنها کند کردن حرکت نظام و تلاشی ابتر برای مقاصد زودگذر است که نمونه آن هم هیاهویی است که در مورد واکسن (اچ. پی. وی) برپا شد و مدیران ذیربط، پاسخ آن را داده و در صورت لزوم باز هم به آن خواهند پرداخت.
قاضی زاده هاشمی در ادامه این یاداشت آورده است: اینجانب ضمن تشکر از سازمان صدا و سیما و برنامه ماه عسل که به سلامت مردم توجه کرده‌اند، تنها به این نکته بسنده می‌کنم که امروزه (اچ. پی. وی) از جمله بیماری‌هایی است که عده بسیاری در سراسر جهان به آن مبتلا هستند و واکسن پیشگیری از این بیماری نیز با کمترین عارضه در دنیا استفاده می شود.
وزیر بهداشت در این یاداشت تصریح کرده است: براساس نیازسنجی‌ های انجام شده در کشور نیز تولید و ساخت واکسن این بیماری در ایران هم پیگیری می‌شود و دانشمندان ایرانی در مورد ساخت این واکسن، به پیشرفت‌های خوبی دست یافته ‌اند.
وی می افزاید: اگر چه حوزه بهداشت در زمینه تولید واکسن با چالش‌هایی مانند هزینه ‌بر بودن آنها مواجه است، اما این موانع موجب توقف فعالیت دانشمندان عرصه سلامت نشده و تلاش برای تولید داروها و واکسن‌های مورد نیاز مردم و از جمله واکسن (اچ. پی. وی) به طور جدی در حال انجام است.
قاضی زاده هاشمی در پایان این یاداشت آورده است: در پایان امیدوارم پروردگار مهربان، در این شب‌های عزیز، همه ما را از وسوسه‌های شیطانی در امان بدارد و به صراط مستقیم هدایت کند.
اجتمام**7029انتهای پیام /*


درباره gohari