خانه / دسته‌بندی نشده / هوای مشهد سالم شد

هوای مشهد سالم شدحمید صالحی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا میانگین کنونی شاخص کلی کیفیت هوای مشهد را 89 پی.اس.آی و در وضعیت سالم اعلام کرد.
وی افزود: گرچه میانگین شاخص کلی کیفیت هوا هم اکنون سالم است اما در صورت افزایش تخلیه بارآلاینده ها در هوا طی ساعات آینده شاهد افزایش بیش از حد مجاز آلودگی در محدوده ایستگاههای کریمی، رسالت، خیام شمالی، خاقانی، امامیه و الهیه خواهیم بود ضمن اینکه هم اینک کیفیت هوا در دو ایستگاه ساختمان و ویلا در وضعیت هشدار قرار دارد و آلوده است.
مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی استفاده شهروندان از ناوگان حمل و نقل عمومی و پرهیز از بکارگرفتن خودروهای شخصی را موجب بهبود وضعیت هوا ذکر و بیان کرد: بیماران قلبی و تنفسی، کودکان، زنان باردار و سایر گروههای آسیب پذیر تا حد امکان از حضور در مناطق آلوده شهر خودداری کنند.
روزانه تا یک میلیون و 200 هزار دستگاه خودرو در کلانشهر 3.5 میلیون نفری مشهد در حرکت هستند. شاخص کلی کیفیت هوا در محدوده 101 تا 150 پی.اس.آی بیانگر وضعیت هشدار برای افراد حساس و کودکان، بین 151 تا 200 پی.اس.آی هشدار برای همه سنین، بین 200 تا 300 پی.اس.آی حالت اضطرار است و آلودگی بیشتر از 300 پی.اس.آی نیز وضعیت بحرانی را نشان می دهد.
7496/1858انتهای پیام /*


درباره gohari