خانه / دسته‌بندی نشده / هواشناسی زنجان نسبت به سیلابی شدن مسیل ها هشدار داد

هواشناسی زنجان نسبت به سیلابی شدن مسیل ها هشدار دادکارشناس هواشناسی استان زنجان روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: طبق پیش بینی ها، با ورود این سامانه، بارش ها از بعدازظهر امروز در اغلب مناطق این استان آغاز می شود که بصورت رگبار، رعد و برق و بارش تگرگ خواهد بود.
حسین سلطانی افزود: با توجه به وقوع رعد و برق هم استانی ها از حضور در ارتفاعات خودداری کنند و علاوه بر آن نیز دامداران از چرای دام خود در مسیر رودخانه ها، ارتفاعات و حاشیه کوه ها بپرهیزند.
وی بیان کرد: بارش ها امروز در اغلب نقاط استان آغاز می شود و میزان بارشها بیش از حد متوسط تا روز شنبه هفته آینده پیش بینی شده است و سامانه بارشی دیگری هفته آینده وارد استان خواهد شد.
کارشناس پیش بینی اداره کل هواشناسی استان زنجان ادامه داد: طی 24 ساعت گذشته خیرآباد با سه درجه و آببر طارم با 24 درجه به ترتیب خنک ترین و گرمترین مناطق استان بودند و دمای فعلی شهر زنجان نیز 16 درجه بالای صفر است که نسبت به روز گذشته تغییر چندانی ندارد.
به گفته سلطانی، دمای کمینه و بیشینه شهر زنجان در مدت یاد شده بین 8 و 22 درجه بالای صفر بوده است.
به گزارش ایرنا، هم اکنون این اداره کل 60 ایستگاه هواشناسی در استان دارد که از این تعداد 30 ایستگاه بصورت خودکار اطلاعات مورد نیاز را جمع آوری می کند.
7320/6085انتهای پیام /*


درباره gohari