خانه / دسته‌بندی نشده / هلال احمر دزفول به 530 مسافر نوروزی امداد رسانی کرد

هلال احمر دزفول به 530 مسافر نوروزی امداد رسانی کردعظیم رضای مرساق روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت:جمعیت هلال احمر دزفول در قالب 2 پست امدادی و یک پست جوانان در بوستان ساحلی کنار دز (علی کله) و پایگاه کوهستانی شهیون در ایام تعطیلات نوروزی به مسافران و گردشگران خدمات رسانی کرد.
وی با بیان اینکه طرح ایمنی وسلامت نوروزی هلال احمر از 25 اسفندماه 1396 آغاز و تا 15 فروردین امسال ادامه داشت گفت:از ابتدای آغاز این طرح،530 نفر به صورت سرپایی توسط امدادگران هلال احمر دزفول درمان شدند و 13 نفر به بیمارستان منتقل شدند.
وی گفت:جستجو در کوهستان،سقوط از ارتفاع و عقرب گزیدگی جزو عملیات های انجام شده توسط امدادگران هلال احمر دزفول در این مدت بود.
دبیر جوانان جمعیت هلال احمر دزفول نیز گفت:هر ساله طرح ایمنی و سلامت مسافران نوروزی با استقرار پست جوانان در مجاورت دانشگاه صنعتی جندی شاپور دزفول اجرا می شود که پارسال در این راستا 35 طرح ابتکاری در دزفول اجرا شد که برخی از آنها در کشور نمونه شناخته شدند.
ابراهیم سلامی فر افزود:امسال نیز طرح بهرفتی (بهبود رفتار ترافیکی) شامل طرح سبزه بهرفتی ،استیکر بهرفتی،تاج گذاری بهرفتی ،اپلیکیشن اندروید شامل معرفی طرح و ارائه توصیه های سلامت و ایمنی در پست جوانان هلال احمر دزفول به گردشگران و مسافران نوروزی ارائه شد.
وی گفت:همچنین طرح اهدای گردونه بهرفتی شامل علائم راهنمایی و رانندگی ،طرح فرفره بهرفتی با معرفی قلم نی دزفول به عنوان بهترین قلم نی جهان و طرح همیار هلال برای پنجمین سال اجرا شد و در روز طبیعت نیز گلدان بهرفتی همراه با کیسه زباله به مسافران اهدا شد .
سلامی فر افزود:طرح های خلاقیت جوانان هلال احمر نیز با ارائه ماکت شهدای مدافع حرم،اهدای جعبه کمک های اولیه،نمایشگاه پیمان (پیشگیری از اعتیاد) ،طرح میثاق نامه یک قدم تا فرج آخرین مسافر عالم نیز برای اولین بار در دزفول اجرا شد.
وی ادامه داد:برگزاری جشن میلاد امام زمان(عج) با اهدای کلوچه محلی و جشن میلاد امام علی (ع)،طرح سحاب ( تست قندخون و فشار خون ) ، طرح کاروان بهار با همکاری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برای دومین سال از دیگر طرح های اجرا شده در دزفول بود.
سلامی فر با بیان اینکه در مدت 20 روز گذشته 2 هزار بروشور بین مسافران توزیع شده است گفت:در این مدت علاوه بر جوانان هلال احمر از دانش آموزان نیز به عنوان راهنما استفاده شد.
جوان برتر خوزستانی اضافه کرد:در طرح نوروزی 40 نفر از جوانان هلال احمر دزفول مشارکت داشتند و به 15 هزار خودروی مسافران خدمت رسانی کردند.
7278/6068انتهای پیام /*


درباره gohari