خانه / دسته‌بندی نشده / هفت میلیارد ریال زکات در سروآباد جمع آوری شد

هفت میلیارد ریال زکات در سروآباد جمع آوری شدبه گزارش خبرنگار ایرنا، کوهسار دادور روز سه شنبه در جلسه شورای زکات اظهار داشت: میزان تعهد این شهرستان برای جمع آوری زکات در سال جاری 13 میلیارد و 600 میلیون ریال است که تاکنون بیش از 50 درصد آن جمع آوری شده است.
وی به میزان زکات جمع آوری شده سال گذشته نیز اشاره کرد و افزود: تعهد شهرستان سروآباد در بخش جمع آوری زکات، سال گذشته 9 میلیارد و 160 میلیون ریال بود که در پایان سال 22 میلیارد و 400 میلیون ریال جمع آوری شد که 244 درصد بیشتر از تعهد بود.
فرماندار سروآباد یادآور شد: زکات جمع آوری شده سال گذشته در سرفصل های احداث و تعمیر مسکن مددجویان، تحصیل فرزندان مددجویان، هزینه های بهداشتی و درمانی و تامین جهیزیه دختران مددجویان هزینه شد.
دادور با تقدیر از خدمات کمیته امداد حضرت امام (ره) در امر جمع آوری زکات تاکید کرد: جمع آوری زکات بیشتر از تعهد، بیانگر تدین و پایبند بودن مردم این شهرستان به ارزش ها و باورهای دینی اسلامی است.
وی گفت: شهرستان سروآباد در پایان سال گذشته رتبه اول استان کردستان در جمع آوری زکات را به خود اختصاص داد.
امام جمعه سروآباد نیز در این جلسه با تقدیر از خدمات کمیته امداد حضرت امام (ره) اظهار داشت: شورای زکات در تمام 73 روستای این شهرستان فعال است.
ماموستا سید احمد سجادی افزود: در مجموع 650 نفر در شهرستان سروآباد عضو شورای زکات هستند و 157 جلسه سال گذشته برگزار شد و در پایان سال شاهد تحقق 244 درصدی جمع آوری زکات در شهرستان بودیم.
وی به دستورات الهی در خصوص زکات اشاره کرد و یادآور شد: خداوند متعال در قرآن کریم مسلمانان را به پرداخت زکات سفارش کرده و از آن به عنوان صدقه اموال و دارایی یاد کرده و عدم پرداخت آن را موجب خشم و عذاب الهی و گمراهی انسان بیان فرموده است.
ماموستا سجادی تاکید کرد: پرداخت زکات در جامعه موجب برقراری عدالت اجتماعی و کاهش فقر در جامعه می شود.
در پایان سه نفر از خیرین و نیکوکاران شهرستان سروآباد که در پروژه های عام المنفعه کمیته امداد مشارکت داشتند، با اهدای لوح تقدیر تجلیل شدند.
شهرستان سروآباد با 2 بخش مرکزی و هورامان و جمعیت 48 هزار نفری در فاصله 90 کیلومتری از سنندج مرکز استان کردستان واقع شده و 24 کیلومتر مرز با کشور عراق دارد.
7354/9102انتهای پیام /*


درباره gohari