خانه / دسته‌بندی نشده / هشت هزار مددجوی کمیته امداد گلستان خانه مناسب ندارند

هشت هزار مددجوی کمیته امداد گلستان خانه مناسب ندارندامان الله حسین پور امروز یکشنبه در نشستی خبری به مناسبت گرامی داشت 14 اسفند سالروز تاسیس کمیته امداد و در پاسخ به سوال خیرنگار ایرنا از آخرین وضعیت مسکن مددجویان گلستان اظهار کرد: از مجموع هشت هزار مددجو که سرپناه مناسب ندارند؛ سه هزار و 500 خانوار در خانه های استیجاری زندگی می کنند.
وی با بیان این که در حوزه تامین مسکن مددجویان کمیته امداد گلستان نیاز به اعتبار کلان داریم، گفت: برای رفع این مشکل علاوه بر استفاده از اعتبارات دولتی و تسهیلات بانکی در پی جذب کمک های مردمی و مشارکت دادن سازمان ها و نهادهای خیریه هستیم.
به گفته وی از محل منابع مختلف در سال جاری یک هزار و 940 خانه برای مددجویان کمیته امداد گلستان ساخته یا تعمیر شده است.
حسین پور همچنین گفت: اکنون 12 هزار خانوار نیازمند پشت نوبت دریافت خدمات کمیته استان گلستان هستند.
وی با بیان این که طی دو سال گذشته 6 هزار خانوار کمیته امداد گلستان با اجرای طرح های خودکفایی توانمند شده اند، افزود: با این وجود هنوز خانوارهای پشت نوبت زیادی داریم که چشم انتظار کمک کمیته امداد هستند.
وی از جذب شدن 80 درصد اعتبارات اشتغال زایی کمیته امداد گلستان در سال جاری خبر داد و گفت: به دو هزار و 817 نفر کمک شده است تا از فرصت های شغلی بهره مند شوند.
به گفته وی تعهد ایجاد فرصت شغلی کمیته امداد گلستان در سال جاری دو هزار و 393 نفر است.
وی اعتبار در نظر گرفته شده اشتغال زایی امسال کمیته امداد گلستان را 600 میلیارد ریال اعلام کرد و افزود: این رقم نسبت به سال قبل سه برابر شده است.
حسین پور همچنین گفت: 36 هزار زن سرپرست خانوار در استان گلستان تحت پوشش کمیته امداد هستند.
به گفته مدیرکل کمیته امداد گلستان 50 هزار خانوار در استان از این نهاد مستمری می گیرند و به بیش از 10 هزار خانوار هم به صورت موردی کمک می شود.
6204/2729انتهای پیام /*


درباره gohari