خانه / دسته‌بندی نشده / نقطه به نقطه کارون درگیر آلودگی است

نقطه به نقطه کارون درگیر آلودگی استبه گزارش ایرنا رضا ویسه چهارشنبه شب در جلسه جمع بندی سفر دو روزه خود به خوزستان افزود: سازمان محیط زیست باید تلاش کند تا آلودگی های وارده به رودخانه کارون را به حداقل برساند اما تحقق این امر نیازمند همکاری تمام دستگاه ها است.
وی به طرح احیای اراضی 550هزار هکتاری اشاره و تصریح کرد: آب مورد نیاز برای مرحله دوم طرح 550هزار هکتاری تخصیص بافته و امیدواریم هرچه سریعتر آغاز شود.
وی با اشاره به اینکه بیش از 87 درصد فاز نخست این طرح به پایان رسیده است یادآور شد: یکی از مشکلات اجرای این طرح تامین منابع مالی برای هدایت زهکش ها بود که با دستور رهبری 100 میلیون دلار بدین منظور اختصاص یافت.
ویسه درخصوص معضل گرد و غبار نیز اظهار کرد: با اجرای طرح نهالکاری در سطح 19 هزار هکتار از اراضی فوق بحرانی جنوب شرق اهواز بخش مهمی از توفان های گرد و غبار برخاسته از این منطقه فروکش می کند.

**حل مساله ریزگردها در کانون توجه دولت است
وی با بیان اینکه 110هزار هکتار از اراضی فوق بحرانی این منطقه نیز در سال های آینده نهالکاری می شود خاطر نشان کرد: حل مشکل گرد و غبار یکی از اولویت های اصلی دولت است.
معاون جهانگیری تکمیل کانال 47 کیلومتری موسوم به کانال مهندس پورشریف را یکی از راه های کاهش ریزگردهای برخاسته از کانون های داخلی عنوان کرد و گفت: برای کاهش گرد و غبار کانون های خارجی نیز باید پیگیری های ویژه ای صورت گیرد.
وی در بخشی دیگر از سخنان خود به تصفیه خانه شرق اهواز اشاره و اظهار کرد: این طرح بیش از 92 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و تا سه ماه نخست سال 1397 به بهره برداری می رسد اما نگرانی ما و استاندار درخصوص عملکرد پیمانکار است به همین جهت جلسه ای با استاندار خوزستان و پیمانکار در تهران برگزار خواهد شد.
معاون نظارت و هماهنگ کننده معاون اول رئیس جمهوری روز سه شنبه به همراه استاندار خوزستان از بخش هایی که این طرح اجرا شده یا درحال اجراست در مناطق باوی در شمال شرق اهواز و داریون میان آب شوشتر بازدید کرده و از نزدیک درجریان ابعاد و مسائل پیش روی اجرای کامل این طرح قرار گرفت.
9887/6002
خبرنگار: ندا رضاپور**انتشار: کبری آقازریانتهای پیام /*


درباره gohari