خانه / دسته‌بندی نشده / موانع تولیدکنندگان شهرک های صنعتی مرتفع می شود

موانع تولیدکنندگان شهرک های صنعتی مرتفع می شودبه گزارش روز چهارشنبه ایرنا سید مهدی ساداتی درنشست شورای اداری شهرستان رباط کریم که با حضور معاون امور اقتصادی و توسعه منابع انسانی استاندار تهران و ائمه جمعه رباط کریم و نصیر شهر و شهرداران و مدیران شهرستانی برگزار شد، افزود: ایجاد بستر مناسب برای حمایت از کارآفرینان و حرکت در جهت تحقق شعار سال از اولویت های دستگاههای اجرایی این شهرستان است .
وی اظهارداشت : براین باوریم که با رفع موانع موجود، بستری مناسب برای تولید محصولاتی با کیفیت و قیمتی مناسب را می شود.
ساداتی با بیان اینکه شهرستان رباط کریم قطب شهرکهای صنعتی در استان تهران محسوب می شود، افزود : باوجود 6 شهرک صنعتی دراین شهرستان، می توانیم با حمایت مسئولان تا حدی دررفع نرخ بیکاری گام برداریم و تولید کالا را نیز افزایش دهیم.
فرماندارشهرستان رباط کریم در ادامه سخنان خود خطاب به تولید کنندگان، مدیران و صاحبان صنایع تاکید کرد تا در سال جاری زاویه دید مطلوب در تمامی عرصه ها را با سرعت قابل توجهی بالا برده و با گامهای مثبت، تغییرات را در کیفیت تولیدات و محصولات خود رقم زنید.
ساداتی با اشاره به شعار سال «حمایت از کالای ایرانی» ، تاکید کرد: با بسترسازی مناسب در کل کشورو تغییر دیدگاه مردم نسبت به کالای ایرانی، علاوه بر اینکه زمینه خرید تولیدات و کالاهای ایرانی مهیا می شود از طرفی رشد و رونق اقتصادی را در کشورایجاد می کنند.
وی کریم اظهار داشت: مردم با حمایت ازتولیدات داخلی زمینه صادرات کالاها و محصولات را به سایرکشورها فراهم می کنند .
در ادامه این نشست عضوهیئت مدیره شهرک صنعتی نصیر آباد نیز طی سخنانی خاطر نشان کرد:هم اکنون 530 واحدصنعتی و تولیدی در این شهرک وجود دارد که 480 واحد آن فعال می باشد و در حدود 10هزار نفر در این شهرک مشغول بکارهستند.
مهندس باد پری افزود: شهرک صنعتی نصیرآباد سال 81 آغاز بکار کرده و هم اکنون نیازمند توسعه دارد که 50هکتار زمین با مجوزهای لازم برای این کاردر نظر گرفته شده است .
وی ادامه داد: ازمسئولان شهرستانی و استانی می خواهیم در توسعه این شهرک همکاری کنند تا بتوانیم 50درصد اشتغال زایی را در این شهرکها افزایش دهیم .
بادپری با اشاره به برخی مشکلات و مسائل موجود در این شهرستان ،خاطرنشان کرد: عمده مشکلات این شهرک صنعتی بحث عمرانی، ارزش افزوده و مالیات است که امیدواریم با همکاری هرچه بیشتر مسئولان در این خصوص شاهد رشد و شکوفایی هرچه بیشتر در این خطه باشیم.
وی تاکید کرد: ما تولیدکنندگان آمادگی داریم در جهت تغییر ذهنیت مردم نسبت به تولیدات داخلی نمایشگاه هایی را برگزارکنیم تا مردم از نزدیک با تولیدات ایرانی و کیفیت آنها آشنا و با قیمت مناسب بتوانیم آنها را جذب تولیدات داخلی کنیم .
در ادامه این نشست نیز رئیس هیئت مدیره شهرک صنعتی شهید زواره ای و نماینده شهرکهای ده حسن، کاظم آباد گفت:عمده مشکل این شهرکها نبود محدوده مشخص و عدم ابلاغ آن می باشد.
مهندس توسلیان به دیگر مشکلات موجود این شهرک ازجمله معظل بی آبی اشاره کرد و و گفت: متاسفانه تا کنون نسبت به حل آن هیچ اقدامی صورت نگرفته است.
وی تاکید کرد: اگر تولید کننده ذهن آزاد نداشته باشند بطور یقین نمی توانند درعرصه تولید موفق باشند لذا در حال حاضر وجود مشکلاتی از جمله بیمه، دارایی، نوسانات ارزی و…. اکثرواحدهای تولیدی به انبار تبدیل کرده است .
همچنین مهندس بیدی عضو هیئت مدیره شهرک صنعتی پرند نیزدر این نشست اظهار داشت: مشکلات عمده این شهرک نداشتن راه دسترسی مناسب برای ورود به شهرک ، بیمه،برق،دارایی و مخابرات می باشد.
در ادامه این نشست معاون امور اقتصادی و توسعه منابع انسانی استانداری تهران گفت : سیاست استانداری مقررات زدایی می باشد و هرآنچه مانع تولید و صنعتگر است را حل خواهد کرد.
امامی امین با اشاره به نرخ بیکاری افزود: اگر سونامی بیکاری بیاید همه را در برخواهد گرفت برای چرخیدن چرخ تولید باید همگان دست در دست هم دهیم تا اشتغال،تولید و اقتصاد کشور رونق یابد .
وی ادامه داد: پیش بینی نرخ بیکاری در سال گذشته 5/17درصد بوده که با موفقیت توانستیم با ایجاد یازده هزار شغل در حوزه استارتاپ ها این مرحله را پشت سر بگذاریم.
محمد امامی امین افزود:هیچ دولتی در هیچ زمینه ای موفق نمی گردد مگر با حمایت مردم و اگر انقلاب تا الان موفق و پیروز بوده بخاطر حمایت مردم بوده است .
وی ادامه داد : برای پشت سر گذاشتن بحران قاچاق کالاو جلوگیری از واردات کالای نامرغوب خواهان حمایت مردم در زمینه خرید کالای ایرانی هستیم .
معاون امور اقتصادی و توسعه منابع انسانی استانداری تهران در خاتمه خواستار همکاری و همدلی تمامی ادرات در خصوص رفع موانع و مشکلات موجود بر سر راه تولید کنندگان و صنعتگران شد.
تهرام/ 7247 / 1539انتهای پیام /*


درباره gohari