خانه / دسته‌بندی نشده / مقامات نظامی ایران و ترکیه بر تقویت و توسعه همکاری مشترک دفاعی تأکید کردند

مقامات نظامی ایران و ترکیه بر تقویت و توسعه همکاری مشترک دفاعی تأکید کردندبه گزارش روز چهارشنبه ایرنا، امیر سرتیپ دوم محمد احدی معاون وزیر دفاع جمهوری اسلامی ایران و ارتشبد امیر دوندار جانشین رئیس ستاد کل ارتش ترکیه در جریان این دیدار، علاوه بر تاکید در خصوص تقویت و توسعه همکاری های دفاعی دوجانبه، خواستار حفظ تمامیت ارضی و احترام به حاکمیت ملی کشورها در منطقه شدند.
در این دیدار طرفین ضمن گفت و گو پیرامون همکاری های دو جانبه و تحولات منطقه ای، همکاری های دفاعی و نظامی میان دو کشور را موجب تقویت مناسبات دو جانبه و در راستای حفظ ثبات، صلح و امنیت در منطقه ارزیابی کردند.
معاون وزیر دفاع جمهوری اسلامی ایران که بنا به دعوت شوای آلپای معاون وزیر دفاع جمهوری ترکیه به آنکارا سفر کرده است، با معاون وزیر دفاع ترکیه ملاقات و پیرامون موضوعات مورد علاقه گفت و گو و تبادل نظر کرد.
در این دیدار سرتیپ دوم محمد احدی دعوتنامه امیر سرتیپ حاتمی وزیر دفاع جمهوری اسلامی ایران را به نورالدین جانیکلی وزیر دفاع ترکیه برای سفر رسمی به تهران تسلیم وی کرد.
در این سفر همچنین معاون وزیر دفاع جمهوری اسلامی و هیأت همراه با معاون و مستشاری صنایع دفاعی جمهوری ترکیه دیدار و از چند واحد صنایع دفاعی این کشور بازدید کردند.
خاورم/1905انتهای پیام /*


درباره gohari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *