خانه / دسته‌بندی نشده / معاون استاندار: نیروهای مسلح ایران مردمی و مکتبی هستند

معاون استاندار: نیروهای مسلح ایران مردمی و مکتبی هستندبه گزارش ایرنا علی اسماعیلی یکشنبه شب در آیین تجلیل از خانواده های معظم شهدا و کارکنان پایگاه هوایی شهید سرلشکر سید حسین حسینی در بیرجند افزود: نیروهای مسلح کشور نیروهای حافظ منافع مردم ایران اسلامی و حامی همه مستضعفان عالم هستند.
وی یادآور شد: 19 بهمن ماه سال 1357 دلیرمردان نیروی هوایی با حضرت امام خمینی (ره) بیعت کرده و هر سال در سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی این بیعت را با مقام معظم رهبری تجدید می کنند.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان جنوبی گفت: شهدای بزرگی چون شهید کشوری که از شهیدان ارتش و نیروی هوایی هستند در دامن مادران پیرو مکتب حضرت فاطمه زهرا (س) پرورش یافته و آن افتخارات بزرگ را در جنگی نابرابر برای ایران اسلامی رقم زدند.
وی بیان کرد: نیروهای مسلح و نیروی هوایی با وجود همه بی مهری ها و تحریم ها علیه ملت ایران در اوج اقتدار و آمادگی برای دفاع از کیان ایران اسلامی هستند.
فرمانده پایگاه هوایی شهید حسینی بیرجند هم در این آیین گفت: نیروی هوایی جمهوری اسلامی بعد از انتزاع پدافند که بخشی از نیروی هوایی بود در سال 1387 ایجاد شد.
سرهنگ خلبان حمید مصطفوی افزود: به توجه به تهدیداتی که از شرق متوجه کشور بود، بعد از تدابیر ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری برای تقویت بنیه دفاعی ارتش، پایگاه شکاری شهید حسینی در منطقه خور به شکل منتزع از پدافند ایجاد شد.
وی گفت: این پایگاه به لحاظ تجهیزات و تسلیحات و در بعد نیروی انسانی توسعه یافته و به عنوان پایگاه شکاری فعال و عملیاتی در شرق کشور با همپوشانی با پایگاه چابهار و اصفهان سهم بسزایی در تامین امنیت آسمان کشور دارد.
فرمانده پایگاه هوایی شهید حسینی اضافه کرد: هیچ کدام از عملیات های دوران دفاع مقدس به نتیجه نرسید مگر اینکه یک بخش از دفاع برعهده نیروی هوایی بود و بعد از جنگ تحمیلی هم ساخت و تولید هواپیمای شکاری در دستور کار قرار گرفت و امروز به دست توانمند متخصصان داخلی ساخته شد و در پایگاه هوایی خور مورد استفاده قرار می گیرد.
وی گفت: پنج شهید خلبان از خراسان جنوبی در دوران جنگ تحمیلی جان خود را تقدیم کردند.
7559*3028انتهای پیام /*


درباره gohari