خانه / دسته‌بندی نشده / مشارکت مردم، به معنای واگذاری امور به مردم است

مشارکت مردم، به معنای واگذاری امور به مردم استبه گزارش ایرنا، مجید فراهانی روز یکشنبه در پنجاه و نهمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران در نطق پیش از دستور با اشاره به روز شورا افزود: مردم وظایفی را بر دوش ما که منتخبانشان در شورا هستیم قرار دادند ومی خواهند که مشکلاتشان حل و فصل و شرایط مطلوب تری برای زندگی آنها در شهر فراهم شود.
وی گفت: ما در برابر زندگی شهروندان تهرانی چه آنها که به ما رای دادند و چه آنها که ما را انتخاب نکرده اند مسئول و متعهدیم.
فراهانی تاکیدکرد: باید با مشارکت و مشورت شهروندان به ویژه جوانان، نخبگان و صاحبنظران، زمینه های اداره بهتر و مناسبت تر محله تا شهر را با انتخاب شهردار شایسته، کوشا و معتقد به شورا و مشارکت شهروندان فراهم آوریم.
وی با اشاره به ضرورت مشارکت مردم در اداره امور تاکید کرد: باید انجام و اداره اموری که در سالهای گذشته از مردم سلب شده و اکنون به صورت گران، بی کیفیت و ناکارآمد توسط شهرداری به شهروندان ارائه می شود را به مردم باز گردانیم.
وی گفت: شوراها درجامعه مدنی مهمترین و گسترده ترین نهاد فراگیری است که با بهره گیری از آن مردم نقش حاکمیتی در جامعه پیدا کردند.
وی وجود بیش از 100 هزار عضو شوراهای اسلامی شهر و روستا را ثمره اجرایی شدن انتخابات شوراها در دولت اصلاحات و اجرای قانون شوراها دانست و گفت: امروز شورا های شهر و مدیریت شهری، نماد الگو و تصویری از حاکمیت تغییر و تحول است که کارامدی و مبارزه با فساد و شفافیت هویت آن را تشکیل داده است.
*برای اطلاع از اخبار متنوع انتشار یافته در شبانه روز با کانال ایرنا استان تهران در تلگرام به نشانی IRNATEHRAN@ همراه شوید.
تهرام/7244/1735 / 1539انتهای پیام /*


درباره gohari