خانه / دسته‌بندی نشده / مسجدی برای اهل تسنن در تهران ساخته شود

مسجدی برای اهل تسنن در تهران ساخته شودبه گزارش ایرنا، حجت نظری روز یکشنبه در هفتادمین جلسه شورای شهر تهران با بیان ضرورت ساخت مسجدی برای اهل تسنن افزود: یکی از درخواست‌های به حق جامعه اهل سنت در شهر تهران داشتن مسجد یا حتی نمازخانه‌ای برای ادای فرایض دینی است.
وی گفت: در سال‌های گذشته این بخش از شهروندان، که دارای جمعیتی کمتر از یک میلیون نفر در شهر تهران هستند، مورد کم توجهی قرار گرفته‌ و امروز حتی مسجدی برای اقامه نماز عید فطر برای این عزیزان وجود ندارد.
نظری تاکید کرد: دیگر اقلیت‌های دینی در تهران دارای دستکم یک عبادتگاه برای اجرای فرایض دینی و الهی خود هستند و مجبور نیستند برای اجرای مناسک دینی خود ساعت‌ها در خیابان در صف بایستند.
عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران تاکید کرد: طبق اصول مختلف قانون اساسی از جمله اصول 12 و 13 که ادیان الهی و مذاهب مختلف را به رسمیت شناخته است و همچنین با توجه به شعار وحدت بین جامعه مسلمین، خواستار پیگیری و بررسی سریع جهت ایجاد عبادتگاه برای هموطنان اهل سنت هستم.
وی به موضوع تبلیغ موضوعی فوتبال در میدان ولیعصر که تنها تیم ملی فوتبال مردان در آن بودند و توسط شهرداری مورد اصلاح قرار گرفت ، اشار کرد و گفت: از این گونه بنرها در نقاط مختلف شهر نصب شده است که ضرورت دارد برای دور ماندن از نگاه جنسیتی این موضوع مورد پیگیری و اصلاح توسط شهرداری قرار گیرد.
وی همچین درگذشت سید احمد سیدنا، روزنامه نگار با سابقه و استاد محمد امین قانعی راد استاد جامعه شناس را تسلیت گفت.
تهرام/7244//1348انتهای پیام /*


درباره gohari