خانه / دسته‌بندی نشده / مراسم عزاداری حضرت فاطمه زهرا(س) در پکن برگزار شد

مراسم عزاداری حضرت فاطمه زهرا(س) در پکن برگزار شدبه گزارش ایرنا در این آیین که با همت رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی و با حضور عاشقان مکتب عصمت و طهارت برگزار شد ‘علی اصغر خاجی’ سفیر ایران در چین و برخی از شخصیت های فرهنگی و مذهبی و نیز دوستدارات اهل بیت(ع) حضور داشتند.
حجت الاسلام شریعتی از روحانیون مقیم پکن در این آیین به اهمیت جلسات توسل به حضرت زهرا (س) اشاره کرد و گفت: در توسل به حضرت زهرا(س) همین بس که تک تک اهل بیت و ائمه خودشان به حضرت زهرا (س) متوسل می شدند، امام باقر(ع) وقتی بیمار شدند آب به صورت می زدند و با صدای بلند ‌می فرمودند «یا اماه فاطمه ».
وی یکی از مباحث مهمی که در این ایام جای بحث دارد را نقش حضرت زهرا(س) و فاطمیه در رشد شیعه و کسانی که در مکتب اهل بیت علیهم السلام بودند عنوان کرد و افزود: کاملترین و زیباترین رابطه در این عالم، رابطه ای است که خدا متعال و اولیا با ما برقرار می کنند که رابطه محبت و عطوفت است.
او گفت: خداوندی که می توانست با قدرت نامحدود خود این ارتباط را با زور و قدرت برقرار کند اما با محبت و رحمت برقرار کرده است، تا جایی که خداوندی که کاملا بی نیاز مطلق از بنده اش است، در قران ناز بندگانش را کشیده و می فرماید ‘من ذا الذی یقرض ا.. قرضا حسنا’ کیست که به خدا قرض بدهد، خداوند خود را بدهکار نشان می دهد تا بندگانش رشد کنند، ‌سخاوت پیدا کنند و سعادتمند شوند.
وی ادامه داد: ائمه و اولیاء خدا چون مظهر صفات و اسماء الهی هستند شبیه همین رابطه را با ما برقرار می کنند، یعنی رابطه ای سرشار از رحمت و عطوفت و محبت، اساسا خدا به آنها ولایت داده است چه ولایت تکوینی به اذن الهی و چه ولایت تشریعی و قبل از آن، محبت و عطوفت داده است تا از ولایتشان سوء استفاده نکنند، مثل ولایت پدر بر خانواده و‌ فرزندش، خداند قبل از انکه به پدر ولایت بدهد، محبت سرشار به فرزند داده که هیچ وقت بچه اش را پل نکند تا از روی او رد شود.
حجت الاسلام شریعتی ادامه داد: لذا دلسوزی پیامبر برای مردم بقدری بود که وقتی ایمان نمی آوردند عبادتش را بیشتر می کرد، نمازهای طولانی می خواندند به گونه ای که پاهای مبارکشان ورم می کرد.
وی در ادامه به ذکر مصیبت حضرت زهرا(س) پرداخت و گفت: عاشورا و مصیبت امام حسین (ع) اعظم مصائب بود اما امام صادق (ع)فرمودند مصیبت امام علی و مادرم زهرا (س) تلخ تر و دهشتناک تر بود چرا که امام حسین(ع) حمله به خیام حرم و اهل و عیالش را ندید ولی وجود مقدس امیرالمومنین را دیدند.
در این مراسم، حاضران با سینه زنی و نوحه خوانی، در سوگ شهادت ام ائمه حضرت فاطمه زهرا(س) اشک ماتم ریخته و به عزاداری پرداختند.
در بخشی از این مراسم نیز حاضران ضمن ابراز تسلیت به دولت و ملت ایران و همچنین خانواده های کشته شدگان حادثه سقوط هواپیمای مسافربری مسیر تهران ـ یاسوج، به سوگواری پرداختند.
**آساق**1904**انتهای پیام /*


درباره gohari