خانه / دسته‌بندی نشده / مراسم سالگرد شهید چراغچی در مشهد برگزار شد

مراسم سالگرد شهید چراغچی در مشهد برگزار شدجانشین فرمانده سپاه قدس در این مراسم گفت:سردار شهید چراغچی تا زمان شهادت از استوانه های دفاع مقدس بود. همه کسانی که با او زندگی کردند از رفتار و منشش اثرپذیری داشتند. مدیریت کردن و نحوه برخورد شهدای عالی مقام اثرگذار بوده است و آنها راهی را باز کردند و اکنون آن راه برای افرادی که می خواهند در میدانهای مقاومت بایستند به جاده ای وسیع و روشن تبدیل شده است.
سردار اسماعیل قاآنی افزود: شهدا اساس این نظام، ریشه ها و ستونهای ارزشمند آن هستند. اگر می بینیم بعد از دوره دفاع مقدس تحولات بی سابقه رخ می دهند به برکت وجود انسانهای ارزشمندی است که قدم به قدم این جاده را روشن ساختند. شهدای ما پرورش یافته مکتب معصومین(ع) و مکتب قرآن هستند. شهدا و رزمندگان توانستند دفاع مقدس را به بهترین شکل اداره کنند و راه را برای دیگران هم باز کردند.
وی ادامه داد: فلسطین 70 سال است در حال مبارزه با رژیم صهیونسیتی می باشد اما پرافتخارترین دوره فلسطینیان هم مربوط به دوره بعد از دفاع مقدس است.
جانشین فرمانده سپاه قدس گفت: ما فرزند مقاومت هستیم، با مقاومت بزرگ شدیم و در مسیر مقاومت همه چیز بدست آوردیم. امام حسین(ع) که قله بلند مقاومت شمرده می شود از ما است. راه ما راه روشن و راه حق است. خدا به کسانی که در راه او باشند وعده داده است که بطور یقین به آنها کمک می ‌کند.
وی افزود: امروز ناامن ترین نقطه دنیا اسرائیل است. مراکز مطالعاتی خود آنها هم تردید دارند که رژیم صهیونسیتی تا کی می ماند. امروز نخستین ماموریت روسای جمهور آمریکا حفظ این رژیم اشغالگر است و دیوانه بازیهای رئیس جمهور آمریکا در منطقه هم برای همین موضوع است.
همچنین در پایان این مراسم که همراه با دعای ندبه و مداحی بود، غبارروبی مزار شهدا انجام شد. سردار ولی الله چراغچی قائم مقام فرمانده لشگر پنج نصرسپاه پاسداران انقلاب اسلامی اول شهریور سال 1337 در مشهد بدنیا آمد. فرماندهی گردان، مسئولیت طرح و عملیات منطقه 6 سپاه، مسئولیت طرح و عملیات پنج نصر خراسان و قائم مقامی فرماندهی لشکر پنج نصر از جمله مسئولیتهای آن شهید در دوران دفاع مقدس بود. وی در عملیات ظفرآفرین بدر بر اثر اصابت گلوله به ناحیه سر مجروح و در بیمارستان شهدای تهران بستری شد اما پس از 23 روز بیهوشی 18 فروردین 1364 به خیل همرزمان شهیدش پیوست.
7507/1858انتهای پیام /*


درباره gohari