خانه / دسته‌بندی نشده / لاهیجان ظرفیت اجرای تئاتر خیابانی در طول سال را دارد

لاهیجان ظرفیت اجرای تئاتر خیابانی در طول سال را داردبه گزارش ایرنا ، مهدی شفیعی روز شنبه در مراسم اختتامیه هشتمین جشنواره تئاتر خیابانی شهروند لاهیجان اظهار داشت: یکی از ظرفیت های شهر لاهیجان، تماشاگران آن هستند که با صبر پای نمایش می نشینند و با آرامش با هنرمندان همراهی می کنند.
وی افزود: شهر لاهیجان این شایستگی را دارد که در طول تمام فصول سال، در خیابان های آن تئاتر اجرا شود و این آثار ارزشمند برای مردم گیلان نیز به نمایش در آید.
شفیعی خاطرنشان کرد: شهرداری لاهیجان، شورای فرهیخته این شهر، بهمن صادق حسنی از هنرمندان این شهر و رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی لاهیجان از ظرفیت های ارزشمند این شهر به شمار می روند که با همت آنها، این چنین رویدادهای بزرگ فرهنگی در این شهر قابلیت اجرایی پیدا می کند.
وی حضور هنرمندانی مانند پیام دهکردی به عنوان یکی از بازیگران درجه یک و تاثیرگذار سینمای کشور و تاسیس آموزشگاه هنری در لاهیجان را مصداق تمرکز زدایی از پایتخت و فرهنگ بالای مردم این شهر دانست.
شفیعی یادآور شد: از مهمترین ویژگی های جشنواره تئاتر لاهیجان این است که شهرداری لاهیجان براساس تکلیف به آن نپرداخته بلکه بر اساس ضرورتی فرهنگی دنبال اجرای این جشنواره بوده است.
مدیرکل مرکز هنرهای نمایشی کشور افزود: حلقه های بهم پیوسته ای در شهر لاهیجان وجود دارد که موجب شد طی هشت سال پیاپی این جشنواره، هر سال نسبت به سال قبل با شکوه تر برگزار شود و امیدوارم در آینده اختلاف سلیقه ها باعث کاهش کیفیت اجرای جشنواره تئاتر خیابانی شهروند لاهیجان نشود.
در پایان این مراسم براساس آرای هیات داوران، به آثار برگزیده، جوایز و لوح تقدیر اهدا شد.
جشنواره تئاتر خیابانی شهروند لاهیجان از بیست و پنجم مردادماه جاری در شهر لاهیجان آغاز و امروز (شنبه) مراسم اختتامیه آن برگزار شد.
قطب الدین صادقی ، نادر برهانی مرند و کوروش زارعی به عنوان داوران هشتمین جشنواره تئاتر خیابانی شهروند لاهیجان داوری این جشنواره را برعهده داشتند.
310 اثر از 25 استان کشور به دبیرخانه هشتمین جشنواره سراسری تئاتر خیابانی شهروند لاهیجان راه یافت که در بررسی نهایی، 20 اثر نمایشی با 240 اجرا طی سه روز از 12 استان کشور در هشت نقطه شهر لاهیجان اجرا شد.
شهرستان لاهیجان در 40 کیلومتری شرق مرکز استان گیلان واقع است.
خبرنگار: نظرپور ** انتشاردهنده: کبیری
6029/2007انتهای پیام /*


درباره gohari