خانه / دسته‌بندی نشده / قرص درخشان کننده تومورهای سرطانی ساخته شد

قرص درخشان کننده تومورهای سرطانی ساخته شدبه گزارش گروه اخبار علمی ایرنا از پایگاه خبری ساینس دیلی، مهمترین روش تشخیص سرطان سینه علاوه بر آزمایش خون، ماموگرافی است؛ البته این روش همیشه دقیق نیست و ممکن است قادر به تشخیص تومورهای کوچک قابل درمان نباشد.
محققان برای حل این مشکل یک قرص خوراکی تولید کرده اند که می تواند یک رنگ فلورسنت را به بافت سینه برساند. پس از آن سلول های سرطانی نور را بازتاب می کنند که توسط اسکن مادون قرمز به راحتی قابل شناسایی است.
با این روش می توان سرطان را در سطح مولکولی تشخیص داد. محققان معتقدند این روش نسبت به ماموگرافی که در آن از پرتوهای اکس استفاده می شود، غیر تهاجمی و دقیق تر است.
به رشد کنترل نشده سلول های پوشش داخلی مجرای شیری یا لوبول، سرطان سینه گفته می شود. هر سینه از 15 تا 20 بخش به نام لوب تشکیل شده که به صورت خوشه ای در کنار هم قرار دارند. لوب ها مجموعه ای از غدد شیری هستند. هر لوب از بخش های کوچکتری به نام لوبول تشکیل شده است. سرطانی که از لوبول آغاز شود، سرطان لوبولار نامیده می شود. سرطان سینه در زنان شایع تر است، گر چه احتمال ابتلای مردان نیز به سرطان سینه وجود دارد.
سرطان سینه تهاجمی ترین نوع سرطان زنان در سراسر جهان است و 16 درصد آمار سرطان های زنان را به خود اختصاص می دهد.
نتیجه این مطالعه در نشریه Molecular Pharmaceutics منتشر شده است.
علمی * 9259 * 3063انتهای پیام /*


درباره gohari