خانه / دسته‌بندی نشده / قاضی زاده هاشمی در آغاز سفر اروپایی وارد بروکسل شد

قاضی زاده هاشمی در آغاز سفر اروپایی وارد بروکسل شدبه گزارش ایرنا، سید حسن قاضی زاده هاشمی که به دعوت «ویتنیس اندریوکایتیس» کمیسیونر بهداشت و ایمنی غذایی اتحادیه اروپا به بروکسل سفر کرده است، در این سفر با وزیر بهداشت و رفاه اجتماعی فدرال و فلندر بلژیک نیز دیدار می کند و یادداشت تفاهم همکاری جامع بهداشتی در زمینه ثبت الکترونیک اطلاعات بهداشتی بیماران نیز به امضای مقام های وزارت بهداشت دو کشور خواهد رسید.
همچنین در دیدار وزیر بهداشت ایران با کمیسیونرهای اتحادیه اروپا، بیانیه های مشترک در حوزه سلامت صادر خواهد شد.
«محسن اسدی لاری» قائم مقام وزیر بهداشت در امور بین الملل اعلام کرد که در این سفر همچنین همایش فرصت های اقتصادی حوزه سلامت با حضور وزیر بهداشت کشورمان، اعضای بخش دولتی و خصوصی و شرکت های مطرح بلژیکی برگزار خواهد شد.
وزیر بهداشت کشورمان پس از بلژیک نیز قرار است عازم مجارستان شود. هاشمی به همراه هیاتی در پاسخ به سفر نخست وزیر و دعوت وزیر توانمندی های انسانی مجارستان، روز پنجشنبه 10 اسفند ماه به این کشور سفر می کند.
قائم مقام وزیر بهداشت در امور بین الملل، دیدار با معاون نخست وزیر و معاون پارلمان، دیدار با وزیر توانمندی های انسانی و وزیر اقتصاد ملی مجارستان را از جمله برنامه های وزیر بهداشت ایران در سفر به مجارستان بیان کرد و افزود: همچنین تفاهم نامه های همکاری در زمینه دارو، تجهیزات پزشکی، اعتباربخشی غذا، آموزش، ایمنی غذا، تفاهم نامه هایی در زمینه سرطان با انستیتو ملی سرطان مجارستان بین مسئولین حوزه سلامت دو کشور در حضور وزیر بهداشت ایران و وزیر توانمندی های انسانی مجارستان به امضا خواهد رسید.
اسدی لاری با اشاره به این که در این سفر بیانیه همکاری ایران و مجارستان از سوی وزرای بهداشت ایران و وزیر توانمندی های انسانی مجارستان به امضا خواهد رسید، گفت: همچنین وزیر بهداشت ضمن بازدید از دانشگاه سملوایز با روسای 4دانشگاه مطرح علوم پزشکی مجارستان نشستی خواهد داشت و نحوه همکاری دانشگاه علوم پزشکی تهران و دانشگاه سملوایز نیز مورد بررسی قرار خواهد گرفت.
شبد**1078**1953** 1379**انتهای پیام /*


درباره gohari