خانه / دسته‌بندی نشده / فضای سبز استان مرکزی در هفته درختکاری 600 هکتار افزوده می شود

فضای سبز استان مرکزی در هفته درختکاری 600 هکتار افزوده می شودمهدی زندیه وکیلی روز سه شنبه در آیین کاشت نهال در منطقه رودشور زرندیه، افزود: در نخستین روز از هفته درختکاری پنج هزار اصله نهال با مشارکت بخش خصوصی و اداره منابع طبیعی در منطقه نیروگاه رودشور زرندیه کاشته شد.
زندیه وکیلی اظهار کرد: با توجه به اهمیت توسعه فضای سبز و درختکاری در استان مرکزی از توان بخش خصوصی و مشارکت مردمی برای کاشت درخت استفاده می شود.
معاون امور عمرانی استانداری مرکزی تصریح کرد: بخش خصوصی استان در زمینه های اقتصادی و کشاورزی در کنار دولت است و در حوزه توسعه فضای سبز نیز تلاش جدی دارد.
وی گفت: کشت درخت در منطقه نیروگاه رودشور در سطح 100هکتار پیش بینی شده که درهفته درختکاری امسال گام نخست آن کلید خورده است.
زندیه وکیلی افزود: در هفته درختکاری و منابع طبیعی همچنین در 300 هکتار از زمین های منطقه سیبک اراک درختکاری می شود.
مدیرکل منابع طبیعی استان مرکزی نیز در حاشیه این آیین گفت: 280 هزار هکتار عرصه بیابانی در استان مرکزی وجود دارد و این مهم اهمیت طرح های بیابانزدایی را برای این منطقه دوچندان کرده است.
یوسف یوسفی تصریح کرد: منابع طبیعی آمادگی دارد در صورت همکاری صنایع و واحدهای صنعتی و در قالب ماده سوم حفاظت از عرصه های طبیعی نسبت به همکاری در کاشت درخت و فضای سبز اقدام کند.
وی گفت: توجه به پوشش گیاهی در سطح و حاشیه شهرها از برنامه های اولویت دار منابع طبیعی استان مرکزی است.
سرپرست اداره کل محیط زیست استان مرکزی نیز در این آیین اظهار کرد: نیروگاه رودشور زرندیه از صنایع سبز استان است و وضعیت آن به لحاظ آلایندگی به صورت آنلاین در مرکز استان رصد می شود.
رضا میرزایی تصریح کرد: این نیروگاه در چهار سال متوالی به عنوان صنعت سبز انتخاب شده و توانسته با تامین آب، بیش از تعهد خود در توسعه فضای سبز فعالیت کند.
سرپرست اداره کل محیط زیست استان مرکزی اظهار کرد: زرندیه ازکانون های تولید ریزگرد در استان مرکزی است و به همین دلیل نیازمند توسعه فضای سبز می باشد.
مدیرعامل نیروگاه رودشور نیز در این آیین گفت: ظرفیت تولید انرژی الکتریکی این نیروگاه 2 هزار مگاواتی در شرایط ایزو 792 مگاوات است.
احمد مشایخی افزود: تامین بخشی از نیازهای کشور به انرژی الکتریکی با شرایط رقابتی به صنایع،خریداران و مصرف کنندگان عمده از اهداف طرح نیروگاه رودشور زرندیه است.
وی اظهار کرد: ایجاد مدرسه فردا و پارک انرژی از اهداف فرهنگی این نیروگاه است که سالانه بیش از 10 هزار نفر دانش آموز از شهرستان های استان های تهران و البرز و شهرستان زرندیه از آن بازدید می کنند و با خلاقیت و نوآوری سیستم تولید انرژی الکتریکی و صرفه جویی در این صنعت آشنا می شوند.
مشایخی اضافه کرد: این نیروگاه واحدهای با بهره وری و ظرفیت بالا دارد که در راستای توسعه فضای سبز نیز 100 هکتار درختکاری در سه گام را انجام خواهد داد.
امام جمعه پرندک نیز دراین آیین گفت:کاشت درخت به عنوان صدقه جاریه است و در این راستا باید مسئولان و دستگاهای اجرایی به ویژه دستگاه های متولی اهتمام داشته باشند.
حجت الاسلام سید حسن سیدمحمدی تصریح کرد: در کنار کاشت درخت، نگهداری و مراقبت و به نتیجه رساندن این نعمت الهی اهمیت ویژه دارد.
شهرستان زرندیه با مرکزیت شهر مامونیه و جمیعت 64 هزار نفر شمالی ترین شهرستان استان مرکزی و به عنوان قطب صنعتی و کشاورزی استان مطرح است.
4896/6539/6013/انتهای پیام /*


درباره gohari