خانه / دسته‌بندی نشده / فریاد مظلومیت مردم فلسطین را از خیابان های تهران بشنوید

فریاد مظلومیت مردم فلسطین را از خیابان های تهران بشنویدبه گزارش روز جمعه خبرنگار اجتماعی ایرنا، آخرین جمعه ماه مبارک رمضان و روز قدس است، هوا گرم است، مردم روزه دار ایران در مقابل ملت فلسطین احساس تکلیف می کنند، بشردوستی حس نیست، منطق است و روزه داری طولانی این روزها و کم خوابی شب های قدر مانعی برای حضور پر رنگ ملت ایران برای پشتیبانی از فلسطین مظلوم نیست.
خیابان انقلاب اسلامی تهران در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان پیش از ساعت اعلام شده برای راهپیمایی روز قدس مملو از جمعیت است و هر لحظه به خیل مدافعان و حامیان ملت مظلوم فلسطین افزوده می شود.
ملت ایران در این روز جنایت های رژیم اشغالگر قدس و حامیانش را برای جهانیان فریاد می زنند و تا نابودی کامل ظلم از پای نمی نشینند. 70 سال است که رژیم صهیونیستی نابودی انسانیت و نقض حقوق فلسطینیان را پیشه خود ساخته و به آن افتخار می کند.
به کدامین گناه مردم فلسطین و غزه باید از همه حقوق اولیه زندگی محروم باشند و مدعیان حقوق بشر و آزادی برای مقاصد پلید خود آنان را بیازارند. پیر و جوان، زن و مرد آمده اند؛ عده ای با خانواده، مادرانی با کالسکه فرزندانشان، برخی با ویلچر و عصا با اقتدار و مصمم برای حمایت از یک ملت آمده اند. آمده اند به خونخواهی مظلومان، آمده اند برای حمایت از مردم بی پناه فلسطین.
«القدس لنا»، «به زودی در قدس نماز جماعت خواهیم خواند»، «فرعون امروز آمریکا و رژیم صهیونیست است»، «ما جهاد با صهیونیست ها را واجب می دانیم».
سربندهایی با «لبیک یا خامنه ای» و «عاشق مبارزه با اسرائیل»، دل نوشته های مردم است که روی پلاکاردهایی که در دستانشان حمل می شود، حک شده اند.
بلندگوها شعار مبارزه با صهیونیسم و مرگ بر اسرائیل، آمریکا و آل سعود را فریاد می زنند و اهتزاز پرچم های ایران و فلسطین در دست مردم نشان از اتحاد ملت ایران و فلسطین دارد.
ملت ایران بی تفاوت نیستند و برای جامعه اسلامی و اتحاد مسلمانان به امید فتح و پیروزی کشورهای اسلامی سالهاست مقاومت می کنند. با نگاهی متاثر اما مصمم برای حمایت از نخستین قبله مسلمانان و همنوعان خود با مشت های گره کرده آمده اند.

**هیچ انسانی نمی تواند ظلم و تجاوز را تحمل کند
معصومه دانش آموز دبیرستانی است که از پایگاه بسیج محدوده خیابان پیروزی با جمعی از زنان بسیجی در راهپیمایی شرکت کرده است، او می گوید: شب گذشته تا سحر با دوستانم برای حضور در مراسم شب قدر مسجد بودیم اما به دلیل احساس تکلیف در مقابل مردم فلسطین آمدیم.
او با جدیت و احساس تاثر می گوید: مردم فلسطین مسلمان هستند و حس انسان‌دوستی هیچ انسانی نمی تواند ظلم و تجاوز را تحمل کند و با لبیک به رهبر معظم انقلاب در این راهپیمایی شرکت کردم.

**دم از حقوق بشر می زنند اما آتش به عالم کشیده اند
خانمحمدی پدر سه فرزند است که با خانواده برای شرکت در مراسم روز قدس حاضر شده است؛ او می گوید: مردم ایران چیزی جز حق نمی گویند و ملت نجیب ایران در مقابل زورگویی های مستکبرین نمی توانند سکوت کنند.
وی اضافه می کند: فرهنگ مبارزه با اسرائیل برای نسل های آتی باید نهادینه شود و تا فروپاشی و نابودی اسرائیل از پای نخواهیم نشست.
این روزه دار تهرانی تاکید می کند که به فرموده مقام معظم رهبری به زودی مسلمانان در قدس نماز جماعت می خوانند و این امید نزدیک است.

**اسرائیل لکه ننگینی که باید از روی زمین پاک شود
خواهر شهید مدافع حرم که سربند «لبیک یا خامنه ای» بر سر خود و دختر چهار ساله اش بسته است، گفت: زنان با حجاب و حیا مدافع حرم هستند و سربازانی هم در جبهه های حق علیه باطل می جنگند.
وی اضافه کرد: اسراییل و آمریکا می خواهند منطقه خاورمیانه را همچون فلسطین کنند اما مسلمانان باید بیدار باشند و اسرائیل این لکه ننگین را از روی زمین پاک کنند.

**انتقال سفارت آمریکا تجاوز آشکار به حقوق ملت فلسطین است
زوج جوانی که پلاکارد «القدس لنا» در دست دارند، هدف از حضور و شرکت در راهپیمایی را پاسخ به جنایات امریکا و اسراییل علیه مردم مظلوم فلسطین عنوان می کنند و بر این باورند که مسلمانان باید با همدلی و مشارکت در مقابل سیاست های نظام سلطه بایستند و اجازه ندهند به جهان اسلام تجاوز شود.
این زوج اضافه می کنند: برخلاف همه کنوانسیون های بین المللی آمریکا سفارت خود را به قدس انتقال داده است، این مسئله تجاوز آشکار به حریم و حقوق ملت فلسطین است.
ماشین های آتش‌نشانی برای کاستن از شدت گرما بر سر مردم روزه دار آب می پاشند، هر لحظه جمعیت متراکم تر می شود در قطعنامه روز جهانی قدس امسال نیز بار دیگر آرمان مقدس آزادی فلسطین اشغالی، خواسته برحق ملت ایران، برای مردم فلسطین قرائت می شود تا جهانیان بدانند که مسلمانان مظلوم این سرزمین تنها نیستند و با انتقال سفارت شیطان به قدس پایه های سست اسرائیل مستحکم نمی شود.
اجتماعی*٣٢٢٩*1293*2017انتهای پیام /*


درباره gohari