خانه / دسته‌بندی نشده / فرماندار: ادارات مشهد فردا با 2 ساعت تاخیر کار خود را آغاز می کنند

فرماندار: ادارات مشهد فردا با 2 ساعت تاخیر کار خود را آغاز می کنندمحمدرحیم نوروزیان جمعه شب در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: جلسه اضطراری کاهش آلودگی هوای مشهد امشب با توجه به وضعیت هشدار آلودگی هوا در روزهای ابتدایی هفته آینده، در این شهر برگزار شد.
وی بیان کرد: بر اساس مصوبات این جلسه کلیه مدارس در تمام مقاطع تحصیلی و همچنین مدارس پیش دبستانی و مهد کودک ها در مشهد، فردا تعطیل خواهند بود.
وی خاطرنشان کرد: از سوی دیگر کلیه ادارات و نهادها روز شنبه با 2 ساعت تاخیر کار خود را آغاز می کنند که این مصوبه بانک ها را نیز شامل می شود.
بر اساس اعلام اداره کل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی، کلانشهر مشهد از ابتدای دی ماه 13 روز آلودگی هوا داشته که صبح امروز (جمعه) با میانگین 175 پی.اس.آی آلوده ترین روز خود در سال جاری را سپری کرده و شهروندان در این ماه تنها 2 روز هوای پاک تنفس کرده اند.
روزانه تا یک میلیون و 200 هزار دستگاه خودرو در کلانشهر 3.5 میلیون نفری مشهد در حرکت هستند.
شاخص کلی کیفیت هوا در محدوده 101 تا 150 پی.اس.آی بیانگر وضعیت هشدار برای افراد حساس و کودکان، بین 151 تا 200 پی.اس.آی هشدار برای همه سنین، بین 200 تا 300 پی.اس.آی حالت اضطرار است و آلودگی بیشتر از 300 پی.اس.آی نیز وضعیت بحرانی را نشان می دهد.
خبرنگار: مریم انجیدنی ** انتشار دهنده: علی اصغر ایزدی
3027/5132انتهای پیام /*


درباره gohari