خانه / دسته‌بندی نشده / فتح خرمشهر سند افتخاری از رشادت ایثارگران است

فتح خرمشهر سند افتخاری از رشادت ایثارگران استبه گزارش ایرنا از اعلام روز چهارشنبه بنیادشهید، حجت ‌الاسلام ‌و المسلمین سیدمحمدعلی شهیدی با صدور پیامی به مناسبت سوم خرداد روز مقاومت، ایثار و پیروزی ضمن ارج نهادن به مقام تمامی شهدا و ایثارگران هشت سال دفاع مقدس، یاد و خاطره شهدا و همت ایثارگران سرافراز «فتح خرمشهر» را گرامی داشت.
وی اظهار داشت: سوم خرداد حدیث ایثار، مقاومت و جانبازی دلاورانی است که برای دفاع از ارزش ‌های اسلامی، آرمان‌ های انقلابی، استقلال و کیان جامعه خویش از جان و مال خود گذشتند.
معاون رئیس جمهوری اضافه کرد: یادمان آن حماسه سرنوشت ‌ساز در اذهان ملت شریف ایران همیشه ایام ساری و جاری خواهد ماند. این روز را مصداق برازنده ‌ای از رهروی در راه حق و پاسداری از هویت دینی و ملی می ‌دانیم.
وی ادامه داد: به‌ یقین راز فتح خرمشهر به دست چنین مردانی را باید در ایمان الهی، تبعیت از ولایت‌ فقیه و عشق به شهادت دانست و اگر راه امت اسلامی همیشه در مسیر فرهنگ ایثار و شهادت ادامه داشته باشد، همواره پیروزی آنان در تمامی عرصه ‌ها رقم خواهد خورد.
شهیدی افزود: سوم خرداد و فتح خرمشهر، به عنوان فتح بزرگی که نماد مقاومت، ایثار و پیروزی برای ملت قهرمان ایران شناخته شد. یقینا امروز هم استمرار راه شهدا و ایثارگران ضامن پیروزی و سرافرازی ملت بزرگ ایران در مقابل همه توطئه‌ های دشمنان است.
سوم خردادماه روز فتح خرمشهر به عنوان روز مقاومت، ایثار و پیروزی نامگذاری شده است. خرمشهر در عملیات بیت المقدس در سال 1361 از اشغال ارتش بعث عراق آزاد شد.
اجتمام * 7268 *1569انتهای پیام /*


درباره gohari