خانه / دسته‌بندی نشده / طرح تابستانه پلیس با بیش از 450 نفر در راه های گیلان آغازشد

طرح تابستانه پلیس با بیش از 450 نفر در راه های گیلان آغازشدسرهنگ حسین محمدپور روز جمعه در گفت و گو با ایرنا با اشاره به اجرای طرح تابستانه پلیس راه طی ( 24خرداد تا 5مهر ) افزود: در این طرح مسیرهای ساحلی و تفرجگاهی ، روستایی ، ورودی شهرها، مسیر جنوب به شمال بویژه در محدوده چابکسر و گردنه حیران، ورودی های شهرها، تحت پوشش و نظارت بیشتر قرار می گیرند.
وی اظهار کرد: علاوه بر تعداد پلیس های به کار گرفته شده در طرح تابستانه، تعداد نیروهای پلیس در زمان تعطیلات و ترافیک پرحجم همچون این تعطیلات با ورود نیروهای کمکی افزایش می یابد.
وی افزود: دراین تعطیلات عید فطر علاوه بر نیروهای پلیس راه ؛50 نفر نیروی پلیس از خارج استان و 30نیروی پلیس از داخل استان به یاری پلیس راه گیلان شتافته اند
سرهنگ محمدپور اضافه کرد: همچنین دراین طرح در بحث امنیت اخلاقی هم تاکید شده که پلیس راه کنترل های لازم را داشته باشد که در این زمینه به صورت ارشادی ورود می کنیم.
وی تصریح کرد: با توجه به حجم مسافران در زمان تعطیلات با افزایش نیروها و توان خودرویی برای پوشش بهتر در زمینه هدایت ترافیک در مسیرهای پرتراکم و بمنظور کاهش تصادفات با برخورد با تخلفات و خودروهای حادثه ساز اهتمام خواهیم داشت.
سرهنگ محمدپور با اشاره به اینکه 97 نقطه حادثه خیز در استان شناسایی شده است؛ افزود : تلاش می کنیم تا با نیروهای مان تا زمان رفع نقص این نقاط ، نقاط حادثه خیز را پوشش بدهیم تا بعد از برطرف شدن مشکل، بیشتر با آموزش و ارتقای فرهنگ ترافیک؛ نظم ترافیکی را در راه ها شاهد باشیم.
طرح تابستانه از 24 خردادماه آغاز شده و تا 5 مهرماه ادامه خواهید داشت.

** ترافیک عادی و روان است
رئیس پلیس راه فرماندهی انتظامی گیلان به وضعیت ترافیکی استان نیز اشاره و اظهار کرد: در حال حاضر ترافیک محورهای استان عادی و روان است .
وی در ادامه با توصیه هایی به سرنشینان خودروها ، بر ضرورت بستن کمربند ایمنی همه سرنشینان خودرو تاکید و تصریح کرد: برخی تصور می کنند ، بستن کمربند ایمنی فقط مربوط به سرنشینان جلوی خودرو است؛ در حالی که تمامی سرنشینان بایستی کمربند ایمنی خود را ببندند.
وی ادامه داد: همچنین در آغوش گرفتن کودک و نشستن کودک زیر 12 سال در صندلی جلوی خودرو ممنوع است و رانندگان در صورت تخلف، اعمال قانون خواهند شد.
سرهنگ محمدپور در خاتمه از رانندگان خواست تا با رعایت کامل قوانین راهنمایی و رانندگی، سرعت مطمئنه و پرهیز از رانندگی در هنگام خواب آلودگی سفری ایمن را برای خود و دیگران رقم بزنند.
گیلان با ورود سالیانه افزون بر 30 میلیون گردشگر جزو پنج استان نخست پر تردد کشور است.
7296 /۶۰۳۰انتهای پیام /*


درباره gohari